Rekomenduojama

Boreliozės Ag antigeno nustatymo testas (erkės testas)

Atsiprašome, šios prekės dabar neturime. Dėl pristatymo laiko teirautis el. paštu info@diagnostikostestai.lt arba telefonu +370 5 2151418

Aprašymas

Boreliozės Ag antigeno nustatymo testas

NADAL® Boreliozės Ag nustatymo testas – tai greitos diagnostikos membraninis imunologinis testas, greitai ir tiesiogiai aptinkantis Borrelia antigenus (B. garinii, B. afzelii ir B. burgdorferi sensu stricto ir B. spielmanii) erkėse. Testas skirtas ištirti tik mažas iki vidutinio dydžio erkes (≤8mm). Teigiamas šio testo rezultatas parodo, kad erkėje buvo aptikta Borrelia.


Paskirtis: boreliozės Ag antigenui nustatyti.

Testo rūšis: imunochromatografinis, kokybinis.

Mėginio tipas: erkė.

Jautrumas/Specifiškumas: 92,86%/95,83%.

Rezultatų laikas: 10 min.


Testo rinkinį sudaro:

Testo kasetės: 1 vnt.

Mėgintuvėliai mėginių surinkimui ir praskiedimui: 1 vnt.

Vienkartinės pipetės mėginių surinkimui: 1 vnt.

Medinė lazdelė: 1 vnt.

Erkės traukimo įrankis: 1 vnt.

Instrukcijos lapelis: 1 vnt.


Gamintojas: nal von minden, Vokietija

_________________________________________________________________________________

Pasaulyje yra žinoma daugiau negu 800 erkių rūšių, kurios gali būti suskirstytos į 2 pagrindines šeimas: kietąsias ir minkštąsias erkes. Minkštosios erkės dažniausiai randamos tropikuose ir subtropikuose. Kietosios erkės, įskaitant ricinos pupelių erkes, yra paplitusios po visą pasaulį ir yra Laimo boreliozės ligos bei erkių encefalito (TBE) išnešiotojos. Kol TBE virusai yra erkių seilių liaukose ir gali būti perduoti aukai tiesiogiai įkandus erkei, Borrelia yra erkės žarnyne. Borrelia pasiekia seilių liaukas kol erkė geria kraują ir yra perduodama aukai tik po kelių valandų. Todėl nėra didelės Borellia infekcijos rizikos pirmas valandas po erkės įkandimo. Patogenų išskyrimas prasideda praėjus dviems valandoms po erkės įkandimo ir pasiekia savo viršūnę tik po 72 valandų.


Laimo boreliozės ligos simptomai žmonėms gali būti suskirstyti į 3 dalis:

Nuo kelių dienų iki savaičių po infekcijos: būdingas odos paraudimas, vadinamas migruojančia odos raudone, atsiranda aplink erkės įkandimo vietą ir plinta į žiedo formą. Tai atsiranda maždaug 70% atvejų su į gripą panašiais simptomais, tokiais kaip gausus prakaitavimas, karščiavimas, galvos, raumenų, sąnarių skausmas.

Nuo kelių savaičių iki mėnesių: galimas nervų ir smegenų dangalų uždegimas. Stiprus ir deginantis skausmas aplink erkės įkandimą ir dažnais atvejais atsirandantis raudonis, kuris gali paplisti per visą kūną. Gali patinti sąnariai, sutrikti judėjimo sistema, psichika ir pažinimo gebėjimai. Kai kuriais atvejais gali ištikti veido raumenų paralyžius ir rečiau širdies uždegimas bei širdies ritmo sutrikimai.

Nuo mėnesių iki kelių metų po infekcijos: Atsiranda lėtinis ar pasikartojantis sąnarių uždegimas, dažniausiai keliuose ar kulkšnyse (Laimo artritas) arba odos pasikeitimai, vadinami atrofiniu lėtiniu akrodermatitu.