Kūno priežiūros priemonės

Maisto papildai

Veterinarinėms klinikoms

Pirmoji pagalba

Nemokamas pristatymas

Vitamino D matuoklis SPARK-D CUBE Reader

713.90 € / vnt.

Dėl didmeninės prekybos ir/arba lengvatinio 5% PVM kreipkitės telefonu +370 5 2151418, arba el. paštu info@diagnostikostestai.lt

Prekes pristatome per 1-4 darbo dienas

Perkant už 70 € ir daugiau prekes pristatome nemokamai

Liko tik 1 vnt.

Aprašymas

Spark diagnostikos kokybinis imunochromatografinis vitamino D tyrimas, pagrįstas in vitro tyrimu. Jis skirtas kiekybiškai nustatyti bendrą 25-hidroksi vitamino D (25 -OH Vitamin D) kiekį žmogaus kapiliariniame kraujyje. Šis tyrimas suteikia preliminarų diagnostinio tyrimo rezultatą ir gali būti naudojamas, tiriant vitamino D trūkumui.


Kiekybinis vitamino D testas buvo skirtas TIK kraujo (arba serumo) iš piršto dūrio „sprendimų taško“ mėginiams. Tyrimams negalima naudoti jokių antikoaguliantų kraujo ar plazmos mėginių.

__________________________________________________________

Vitaminas D yra steroidinis hormonas, atsakingas už kalcio absorbciją žarnyne ir jo homeostazės reguliavimą. Dvi įprastos vitamino D formos yra vitaminas D2 ir vitaminas D3. Vitaminas D3 yra natūraliai gaminamas žmogaus odoje, veikiant ultravioletiniams spinduliams, o vitaminas D2 daugiausia gaunamas iš maisto. Vitaminas D patenka į kepenis, kur yra metabolizuojamas į 25-hidroksi vitaminą D. Medicinoje 25-hidroksi vitamino D kraujo tyrimas naudojamas vitamino D koncentracijai organizme nustatyti. Vitamino D 25-hidroksi koncentracija kraujyje laikoma geriausiu vitamino D kiekio rodikliu.

Vitamino D trūkumas dabar pripažintas pasauline epidemija. Beveik kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje yra vitamino D receptorių, o tai reiškia, kad jiems visiems reikia „pakankamo“ vitamino D kiekio, kad jie tinkamai veiktų. Rizika sveikatai, susijusi su vitamino D trūkumu, yra daug didesnė nei manyta anksčiau. Vitamino D trūkumas siejamas su įvairiomis sunkiomis ligomis: osteoporoze, osteomaliacija, išsėtine skleroze, širdies ir kraujagyslių ligomis, nėštumo komplikacijomis, diabetu, depresija, insultais, autoimuninėmis ligomis, gripu, įvairiais vėžiais, infekcinėmis ligomis, Alzheimerio liga, nutukimu ir didesniu mirtingumu ir kt. Be to, dabar (25-OH) vitamino D nustatymas laikomas „mediciniškai būtinu atrankos tyrimu“ (angl. “Medically Necessary Screening Test”), kurio lygis svarbus ne tik kaulams, bet ir bendrai stipresnei sveikatai ir geresnei savijautai. Įvairios sveikatos organizacijos paskelbė kelias gaires dėl vitamino D trūkumo.