Veterinarinėms klinikoms

Straipsniai

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Pateikiame informacijos apie dažniausiai pasitaikančių vėžio rūšių (išskyrus ne-melanomos odos vėžį) 2018 m. statistiką. Apskaičiuota, kad 2018 m. visame pasaulyje buvo 18 milijonų vėžio atvejų, iš jų 9,5 milijono atvejų buvo vyrų, o 8,5 milijono - moterų. Dažniausiai pasitaikantys vėžio atvejai yra išvardyti žemiau esančioje lentelėje. Atsižvelgiant į šią didėjančią pasaulinę naštą, vėžio prevencija yra vienas svarbiausių XXI amžiaus visuomenės sveikatos iššūkių.

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenyse gali formuotis kelių rūšių vėžys. Dažniausias kepenų vėžio tipas yra kepenų ląstelių karcinoma, kuri prasideda pagrindiniame kepenų ląstelių (hepatocitų) tipe. Kiti kepenų vėžio tipai, tokie kaip intrahepatinė cholangiokarcinoma ir hepatoblastoma, yra daug retesni.

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija, arba ŠTI, yra infekcija bet kurioje jūsų šlapimo sistemos dalyje, įskaitant inkstus, šlapimo pūslę, šlapimtakį ir šlaplę. Jei esate moteris, turite didelę tikimybę užsikrėsti šlapimo takų infekcija. Kai kurie ekspertai įvertina kad susirgti šlapimo takų infekcija gali net 1 iš 2 moterų. Daugelis moterų turi ŠTI infekcijas kartais metų metus. Maždaug 1 iš 10 vyrų susirgs ŠTI per savo gyvenimą. Štai kaip tvarkyti ŠTI ir kaip sumažinti tikimybę, ją susirgti.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Daugelis tuberkuliozės atmainų atsparios vaistams, kurie dažniausiai naudojami ligai gydyti. Aktyvią tuberkuliozę turintys žmonės daugelį mėnesių turi vartoti kelių rūšių vaistus, kad išnaikintų infekciją ir užkirstų kelią atsparumui antibiotikams.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė (TB) yra potencialiai rimta infekcinė liga, daugiausia pažeidžianti jūsų plaučius. Bakterijos, sukeliančios tuberkuliozę, pasklinda iš vieno žmogaus kitam per mažus lašelius, išleidžiamus į orą per kosulį ir čiaudulį.

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Yra skirtingų tipų inhaliatoriai, kurie naudojami skirtingais tikslais ir reikalauja skirtingų metodų.

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimas yra svarbi diabeto priežiūros dalis. Jei sergate cukriniu diabetu, savarankiškas cukraus kiekio kraujyje (gliukozės kiekio kraujyje) patikrinimas gali būti svarbi priemonė diabeto valdymui ir komplikacijų prevencijai. Cukraus kiekį kraujyje galite patikrinti namuose nešiojamu elektroniniu prietaisu, vadinamu cukraus kiekio kraujyje matuokliu, naudodami nedidelį kraujo lašą. Taip pat galite naudoti prietaisą, vadinamą nuolatiniu gliukozės monitoriumi (CGM).

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – tai skrandyje aptinkama bakterija. Šis bakterija yra ypatinga tuo, kad, priešingai nei daugelis kitų, yra prisitaikiusi gyventi skrandyje esančioje rūgščioje terpėje. PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) duomenimis, šią bakteriją savo skrandžio gleivinėje nešioja didžioji žmonių populiacijos dalis (70-80 proc.), iš jų opalige suserga tik 10 proc. Daugelis gyvena, net nežinodami, kad ją turi, todėl mokslininkai padarė išvadą, kad:

Termometrai – kurį pasirinkti?

Termometrai – kurį pasirinkti?

Savo šeimai tinkamiausio termometro pasirinkimas gali sukelti painiavą. Štai ką reikia žinoti apie dažniausiai naudojamus termometrus.

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys yra vėžio rūšis, prasidedanti storojoje žarnoje. Storoji žarna yra galutinė virškinamojo trakto dalis. Storosios žarnos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, nors jis gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Paprastai jis prasideda nuo mažų, nervinių (gerybinių) ląstelių sankaupų, vadinamų polipais, susidarančių gaubtinės žarnos viduje. Laikui bėgant kai kurie iš šių polipų gali tapti storosios žarnos vėžiu.

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas yra prostatos liaukos, vyrams, esančios tiesiai po šlapimo pūsle, patinimas ir uždegimas. Prostatos liauka gamina skystį (spermą), kuris perneša spermą. Prostatitas dažnai sukelia skausmingą ar sunkų šlapinimąsi. Kiti simptomai yra skausmas kirkšnyje, dubens srityje ar lytiniuose organuose ir kartais į gripą panašūs simptomai.

Ir vėl kankina rėmuo?

Ir vėl kankina rėmuo?

Rėmuo yra deginantis skausmas jūsų krūtinėje, tiesiai už krūtinkaulio. Skausmas dažnai būna stipresnis po valgio, vakare, gulint ar lenkiantis. Retas rėmuo yra dažnas reiškinys, dėl kurio nereikia nerimauti. Dauguma žmonių gali susitvarkyti su rėmens nepatogumais, pakeisdami gyvenimo būdą ir vartodami nereceptinius vaistus. Didesnis rėmuo trukdantis jūsų kasdienybei gali būti simptomas sunkesnės formos, kuriai reikalinga medicininė priežiūra.

Kas yra skrandžio opa?

Kas yra skrandžio opa?

Skrandžio opos, dar vadinamos gastritinėmis opomis, yra skausmingos opos skrandžio gleivinėje. Skrandžio opos yra tam tikros rūšies pepsinė opa. Pepsinės opos yra bet kokios opos, turinčios įtakos skrandžiui ir plonosioms žarnoms. Skrandžio opos atsiranda, kai sumažėja storas gleivių sluoksnis, kuris apsaugo jūsų skrandį nuo virškinimo sulčių. Tai leidžia virškinamosioms rūgštims ardyti audinius, esančius skrandyje, ir sukelti opą. Skrandžio opos gali būti lengvai išgydomos, tačiau netinkamai gydant jos gali tapti sunkios.

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Cukriniam diabetui valdyti pats svarbiausias - gliukozės koncentracijos kraujyje stebėjimas. Ilgalaikiai tyrimai rodo, kad nesvarbu kokio, 1 ar 2 tipo, CD sergama, HbA1c tuo mažesnis, kuo dažniau tikrinama glikemija. Rezultatas būna dvigubai geresnis kai gliukozės koncentracija kraujyje matuojama 5-7 kartus per savaitę nei nematuojant.

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas. Dėl to, jog jo receptorių randama beveik visuose organuose, dažnai jis dar įvardijamas kaip hormonas. Vitaminas D padeda ne tik kalcio ir fosforo absorbcijai, bet ir labai svarbus imuninei sistemai palaikyti. Atlikti tyrimai rodo, jog net 4 iš 5 Lietuvos gyventojų truksta vitamino D.

Osteoporozė

Osteoporozė

Osteoporoze serga visų rasių vyrai ir moterys. Tačiau didžiausią riziką kelia baltosios ir azijietės moterys, ypač vyresnio amžiaus moterys, kurioms praeina menopauzė. Vaistai, sveika mityba ir svorio pratimai gali padėti išvengti kaulų retėjimo ar sustiprinti jau silpnus kaulus.

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas nustato albumino kiekį jūsų kraujyje. Albuminas yra baltymas, kurį gamina jūsų kepenys. Albuminas padeda išlaikyti skysčius kraujyje, todėl jis nepateka į kitus audinius. Jis taip pat neša įvairias medžiagas visame kūne, įskaitant hormonus, vitaminus ir fermentus. Mažas albumino kiekis gali reikšti kepenų ar inkstų sutrikimą.

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas yra toks, kai prakaituojate tiek, kad naktiniai drabužiai ir patalynė sudrėksta, nors ten, kur miegate, yra vėsu. Suaugusieji ir vaikai gali prakaituoti naktį.

Makšties sausumas

Makšties sausumas

Makšties sausumas yra dažna problema, kurią kai kuriomis savo gyvenimo akimirkomis patiria daugelis moterų. Tačiau yra dalykų, kurie gali padėti.

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Moteris gimsta turėdama visus kiaušinėlius, kurie yra saugomi jos kiaušidėse. Kiaušidės taip pat gamina hormonus estrogenus ir progesteroną, kurie kontroliuoja menstruacijas ir kiaušinėlių išsiskyrimą (ovuliaciją). Menopauzė įvyksta tada, kai kiaušidės nebeišleidžia kiaušinėlio kiekvieną mėnesį ir menstruacijos sustoja.

Miego problemos

Miego problemos

Nemiga reiškia, kad jums reguliariai kyla miego problemų. Paprastai tai pagerėja pakeitus miego įpročius

Karščio bangos

Karščio bangos

Menopauzės metu dauguma moterų patiria karščio pylimą. Jie dažnai apibūdinami kaip staigus šilumos jausmas, kuris, atrodo, kyla iš niekur ir plinta visame kūne. Taip pat gali atsirasti prakaitavimas, smarkus širdies plakimas ir veido paraudimas. Kai kurios moterys tik retkarčiais patiria karščio pylimą, kuris jų netrikdo, o kitos gali visą dieną jaustis nepatogiai, trikdančiai ir gėdingai.

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Galvos skausmai būna pirminiai, kurie nesusiję su kita liga ar būkle, ir antriniai, kuriuos sukelia kita liga ar būklė. Daugiau kaip 90 proc. visų galvos skausmų – pirminiai. Šiai grupei priskiriama ir migrena.

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Bent kartą gyvenime nugaros skausmus patiria iki 90 proc. žmonių, stuburo ligos, deja, labai dažnai sukelia neįgalumą.

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

Pasidomėkite kam vartojate vaistus, taip sustiprinsite savo gydymo plano laikymąsi. Žinojimas apie savo sveikatos būklę taip pat gali būti stiprus motyvatorius. Tai ypač svarbu esant tokioms ligoms, kurioms būdingi keli simptomai, kurie primena, kad laikas vartoti vaistą, pavyzdžiui, padidėjęs kraujospūdis.

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai, dar vadinami antibakteriniais vaistais, naikinančiais arba lėtinančiais bakterijų augimą. Jie apima daugybę galingų vaistų ir yra naudojami bakterijų sukeltoms ligoms gydyti. Antibiotikai negali gydyti virusinių infekcijų, tokių kaip peršalimas, gripas ir daugumos kosulio rūšių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra antibiotikai, kaip jie veikia, koks yra galimas šalutinis poveikis ir koks yra atsparumas antibiotikams.

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijų surinktais duomenimis, prostatos ligomis serga kone kas trečias 50-ties metų sulaukęs vyras, o ūminiu prostatos uždegimu vis dažniau serga jaunesni.

Anafilaksija

Anafilaksija

Anafilaksija vis dažniau ištinka maistui alergiškus vaikus, ir ne ligoninėje, o įprastomis visuomenės sąlygomis. Maisto sukeliama anafilaksija gali ištikti namuose, mokykloje, restorane ir kitose vietose. Anafilaksiją gali sukelti bet kuris maisto produktas, alergenas gali būti „pasislėpęs“, pavyzdžiui, riešutų pėdsakai, ar sukeliantis kryžmines reakcijas.

Alergijos tyrimai (I)

Alergijos tyrimai (I)

Padidėjęs aplinkos užterštumas, stresas, retas kontaktas su gamta ir namų sterilumas – visa tai žmogui naujos aplinkybės, su kuriomis neteko susidurti ankščiau gyvenusioms kartoms. Tai ir vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių alergijų padažnėjimą.

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimus patiria daugiau nei 20% Lietuvos gyventojų, tačiau iš jų apie tai nieko nežino. Taip yra dėl to, kad nežymūs skydliaukės simptomai dažnai priskiriami žmogaus būdui arba palaikomi ankstyvosios senatvės požymiais.

ŽIV virusas (II)

ŽIV virusas (II)

Lietuvoje gali būti apie 250–300 žmonių, kurie yra infekuoti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), tačiau to nežino, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atstovė, gydytoja Irma Čaplinskienė.

ŽIV virusas (I)

ŽIV virusas (I)

ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) – retrovirusas, priklausantis lentivirusų šeimai (lot. lenti – „lėtas“), nes jie vystosi lėtai. Paprastai prabėga ne vieneri metai, kol pasireiškia ŽIV infekcijos simptomai. Šis virusas mažesnis už bakteriją, gyvena tik žmogaus organizmo ląstelėse ir yra artimas beždžionės imunodeficito virusui (BIV).

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kiekvienas žmogus mato kitaip. Tai priklauso nuo susiformavusios jo regėjimo sistemos ir nuo to, kaip jis, laikui bėgant, išmoko naudotis akimis. Deja, jei augdamas neišsiugdėte gerų regėjimo įgūdžių, vargsite visą gyvenimą. Tačiau, net jeigu jūsų regėjimo įgūdžiai geri, juos nesunku sugadinti. Regai kenkia stresas, prasta mityba, gyvenimo būdas ir, žinoma, senėjimas.

Krūties vėžio prevencija

Krūties vėžio prevencija

Statistiniai duomenys liūdina: vėžiu serga viena iš trijų ir viena iš keturių moterų. Lietuvoje kasmet vėžių serga net 18 tūkst. Žmonių, iš jų daugiau kaip 8,5 tūkst. – moterys. Plintanti liga verčia susirūpinti mokslininkus, sveikatos apsaugos organizatorius, specialistus bei politikus.

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo tyrimas leidžia aptikti mikroskopinį kraujo buvimo kiekį išmatose, kuris gali būti virškinimo trakto problemos požymis.

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šiuolaikiniai automatiniai šlapimo analizatoriai greitai nustato pagrindinius 10-11 šlapimo rodiklių.

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės Kraują dabar analizuoja automatinis aparatas, vadinamas hematologiniu analizatoriumi. Jis pateikia daug rodiklių, kurie gydytojui suteikia informacijos apie kraujo elementus – eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), leukocitus (baltuosius kraujo kūnelius), trombocitus (kraujo plokšteles).

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas, taip pat žinomas kaip ne IgE sukeltas padidėjęs maisto jautrumas arba ne alerginis maisto padidėjęs jautrumas, reiškia sunkumus, susijusius su tam tikrų maisto produktų virškinimu. Svarbu pažymėti, kad maisto produktų netoleravimas skiriasi nuo alergijos maistui.

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė, alerginis rinitas – žiedadulkių sukelta alerginė liga, kuri atsiranda dėl padidėjusios organizmo reakcijos į augalų žiedadulkes. Kiti šienligės pavadinimai: polinozė (lot. pollen – žiedadulkė), šieno karštligė, šieno sloga, pavasario – vasaros sloga, alerginis rinitas.

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija (anorexia nervosa) - dažnai tiesiog vadinama anoreksija - yra valgymo sutrikimas, kuriam būdingas neįprastai mažas kūno svoris, stipri baimė priaugti svorio ir iškreiptas svorio suvokimas. Žmonės, sergantys anoreksija, labai vertina savo svorio ir formos kontrolę, deda ypatingas pastangomis, kurios paprastai labai trukdo jų gyvenimui.

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Cukrinis diabetas gali smogti bet kam, bet kuriame gyvenimo etape. Ir tai rodo - skaičiai, kurie dramatiškai auga. Visame pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau nei 422 milijonai žmonių.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, dažnai gali kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje laikydamiesi dietų, mankštos ir vaistų. Bet jei kiekvieną dieną nepatikrinsite cukraus lygio kraujyje matuokliu, tiksliausių rezultatų neturėsite. Bet kuriam diabetu sergančiam asmeniui naudinga periodiškai patikrinti cukraus kiekį kraujyje.

Rota virusas – kas tai?

Rota virusas – kas tai?

Suaugusių žmonių organizmas turi didesnį atsparumą įvairioms ligoms, jų imuninė sistema yra stipresnė, todėl ir rota virusas jų žarnynuose diagnozuojamas rečiau. Mokslininkai yra nustatę, kad užsikrėsti rota virusu pakanka vos 10 viruso dalelių. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3 – 35 mėnesių kūdikiai ir vaikai.

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Kas dešimtas suaugęs žmogus turi inkstų sutrikimų, tačiau dažnas to net neįtaria. Apie užklupusią klastingą ligą neretai sužinoma, kai ji jau būna gerokai pažengusi į priekį. Apie inkstų ligas ir jų gydymą kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytoja nefrologe dr. Asta Stankuviene.

Laimo liga

Laimo liga

Laimo liga, taip pat žinoma kaip Laimo beriliose, yra infekcinė liga, kurią sukelia bakterija, pavadinta Borrelia. Pirmajai ligos stadijai būdingi bendri infekcijos požymiai ir migruojanti eritema (Erythema migrans), atsirandanti erkės įkandimo vietoje, dažniausiai praėjus 1-4 savaitėms po įsisiurbimo, nors kartais eritema gali išsivystyti ir anksčiau arba tik po 2 mėnesių

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas (lot. diabetes mellitus) arba cukraligė – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija), arba sumažėjimą (hipoglikemija).

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Padidėjęs ar sumažėjęs kraujo spaudimas – dažna ir pažįstama situacija, daugeliui iš mūsų. Priežasčių ir gydymo metodų šiuo atveju gali būti daug ir įvairių, tačiau pirmiausia svarbu patiems pastebėti kraujo spaudimo kitimą, jog būtų galima kreiptis į gydytojus dėl diagnozės.

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas arba pneumonija – tai infekcijos (dažniausiai virusų arba bakterijų) sukeltas plaučių audinio uždegimas. Dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų alveolėse susikaupia skysčio ir uždegiminių ląstelių. Dėl šio pažeidimo sutrinka dujų apykaita – blogai pasisavinamas deguonis.

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Būsimo vaiko sveikata – ne vien mamos, bet ir visos šeimos reikalas. Jau 3 mėnesius iki planuojamo pastojimo būsimoji mama ir būsimasis tėtis turėtų susilaikyti nuo alkoholio, o ypač jo vengti nėštumo laikotarpiu. Pavojingiausias kūdikio raidai laikas – nuo 3 iki 10 savaitės po pastojimo.

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Kai stengiatės pastoti, tikitės ar įtariate nėštumą, nežinia stipriai ištampo nervus, o dienos slenka lėčiau negu įprastai. Iš to didelio noro sužinoti rezultatus, net nesulaukusios tikrųjų nėštumą patvirtinančių požymių skubame į vaistinę ir perkame nėštumo testą (vieną ar, kad būtų aiškiau, kelis...). Vos 10 min. ir lemtingas atsakymas prieš akis. Tačiau ar jie tikrai tokie patikimi?

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Susirgti gimdos kaklelio vėžiu labiausiai rizikuoja 25-60 metų moterys. Šis vėžys būna dviejų rūšių. Plokščialąstelinis vėžys dažniausiai išsivysto iš pakitusių gimdos kaklelio gleivinės plokščiojo epitelio ląstelių, o vėžys, kuris išsivysto iš kaklelio kanalo liaukinio epitelio ląstelių, vadinamas adenokarcinoma. Šiuo vėžiu moterys serga daug rečiau nei plokščialąsteliniu.

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukė (lot. glandula thyroidea) – stambi priekinės kaklo dalies endokrininė liauka, išsidėsčiusi tarp 5-ojo kaklo slankstelio ir 1-ojo krūtinės slankstelio, po pat Adomo obuoliu (vyrams). Ji yra maždaug 15-30 g svorio, paprastai padidėja mėnesinių bei nėštumo metu. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų gamyba, šį procesą reguliuoja galvos smegenyse esanti hipofizė.

Ligos – be pavojaus signalo

Ligos – be pavojaus signalo

Inkstai ir kepenys – lyg sudėtingos žmogaus organizmo laboratorijos. Tai skirtingi organai, atliekantys skirtingas funkcijas, tačiau turi ir vienijantį požymį. Susirgęs lėtine inkstų ar lėtine kepenų liga žmogus nejaučia jokio skausmo, kitų simptomų, o liga patyliukais ardo šiuos organus.

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Maksimali temperatūra, kurioje žmogus gali kvėpuoti, yra 116 laipsnių. Skaičius įspūdingas – juk daugelis iš mūsų patiria nemažai nepatogumų jau tada, kai termometro stulpelis šokteli iki 30 laipsnių. Ypač karščius ir tvankumą sunku ištverti miestų gyventojams – situaciją pablogina įkaitęs asfaltas ir išmetamosios dujos.