Kūno priežiūros priemonės

Maisto papildai

Veterinarinėms klinikoms

Pirmoji pagalba

Straipsniai

Kaip pasitikrinti dėl ŽIV naudojant testų rinkinį namuose?

Kaip pasitikrinti dėl ŽIV naudojant testų rinkinį namuose?

ŽIV gali pakeisti gyvenimą, tačiau ankstyvi tyrimai ir veiksmingas gydymas leidžia daugeliui ŽIV užsikrėtusių žmonių gyventi sveiką ir aktyvų gyvenimą. Įprastas testavimas yra būtinas visiems, turintiems žinomų ŽIV rizikos veiksnių, pvz., lytinių santykių su daugiau nei vienu partneriu nuo paskutinio ŽIV testo. Kiti rizikos veiksniai yra lytiniai santykiai su keliais partneriais be prezervatyvo, dalijimasis įranga švirkšti narkotikus arba sekso keitimas į pinigus ar daiktus. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai skatina žmones pasitikrinti dėl ŽIV kaip pirmąjį žingsnį. Jei rezultatas yra teigiamas, asmuo turėtų pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu, kad jis atliktų kitą tyrimą, kad patvirtintų rezultatą.

Krūties vėžio operacija – kaip ji atliekama?

Krūties vėžio operacija – kaip ji atliekama?

Krūties vėžio operacija – kaip ji atliekama? Krūties vėžio chirurgija yra pagrindinis krūties vėžio gydymo komponentas, kurio metu vėžys pašalinamas operacijos metu. Krūties vėžio chirurgija gali būti naudojama atskirai arba kartu su kitais gydymo būdais, tokiais kaip chemoterapija, hormonų terapija, tikslinė terapija ir spindulinė terapija. Žmonėms, turintiems labai didelę krūties vėžio riziką, krūties vėžio operacija gali būti galimybė sumažinti būsimo krūties vėžio riziką.

Septyni dalykai, kuriuos reikia žinoti apie gaktos simfizės skausmą

Septyni dalykai, kuriuos reikia žinoti apie gaktos simfizės skausmą

Sąnarių skausmas yra labai dažnas fizinis iššūkis, atsirandantis dėl nėštumo. Visų pirma, dubens sąnarių skausmai pasireiškia 16–25 % nėštumų, kurie prasideda nuo pirmojo iki trečiojo trimestro. Šiame straipsnyje rasite atsakymus į septynis dažniausius klausimus apie gaktos simfizės skausmą – sąnarį pačiame dubens priekyje, kuris plečiasi nėštumo eigoje.

Kokia yra elektroninių cigarečių vaikams, paaugliams ir jauniems suaugusiems rizika?

Kokia yra elektroninių cigarečių vaikams, paaugliams ir jauniems suaugusiems rizika?

Elektroninių cigarečių naudojimas yra nesaugus vaikams, paaugliams ir jauniems suaugusiems. Daugumoje elektroninių cigarečių yra nikotino. Nikotinas sukelia didelę priklausomybę ir gali pakenkti paauglių smegenų vystymuisi, kuris tęsiasi iki 20 metų pradžios ar vidurio. Elektroninėse cigaretėse, be nikotino, gali būti ir kitų kenksmingų medžiagų. Ateityje elektronines cigaretes vartojantys jaunuoliai gali dažniau rūkyti įprastines cigaretes.

Kokie yra peršalimo, gripo ir COVID-19 simptomai?

Kokie yra peršalimo, gripo ir COVID-19 simptomai?

Sezoninis gripas yra ūmi kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusai, plintantys visose pasaulio vietose. Tai ištisus metus trunkanti ligų našta. Tai sukelia įvairaus sunkumo ligas ir kartais sukelia hospitalizavimą ir mirtį. Dauguma žmonių pasveiksta nuo karščiavimo ir kitų simptomų per savaitę neprireikę medicininės pagalbos. Tačiau gripas gali sukelti sunkią ligą arba mirtį, ypač didelės rizikos grupėms, įskaitant labai jaunus žmones, pagyvenusius žmones, nėščias moteris, sveikatos priežiūros darbuotojus ir tuos, kurie turi rimtų sveikatos sutrikimų. Vidutinio klimato zonose sezoninės epidemijos dažniausiai kyla žiemą, o atogrąžų regionuose gripas gali kilti ištisus metus, todėl protrūkiai gali kilti nereguliariai.

Rėmuo: kodėl taip atsitinka ir ką daryti

Rėmuo: kodėl taip atsitinka ir ką daryti

Rėmuo yra rūgšties refliukso simptomas. Tai sukelia deginantį skausmą apatinėje krūtinės dalyje. Rūgšties refliuksas yra būklė, kai dalis skrandžio turinio patenka atgal į stemplę arba maisto vamzdelį. Nuolatinis rūgšties refliuksas, kuris vyksta daugiau nei du kartus per savaitę, yra tai, ką ekspertai vadina gastroezofaginio refliukso liga (GERD). Žmogus pajus rėmenį, kai skrandžio rūgštis teka atgal į stemplę – vamzdelį, kuriuo maistas teka iš burnos į skrandį. Rėmuo yra GERL simptomas. Šiame straipsnyje aptariame rėmenį, įskaitant jo priežastis, simptomus ir gydymą.

Diabetas – kaip juo susergama?

Diabetas – kaip juo susergama?

Cukrinis diabetas yra gyvybei pavojinga sveikatos būklė, kuria serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Tie iš mūsų, kurie serga cukriniu diabetu, negali gaminti insulino arba negali jo sėkmingai apdoroti. Insulinas yra hormonas, leidžiantis mūsų ląstelėms absorbuoti gliukozę iš kraujotakos ir paversti ją energija. Diabeto diagnozė sau ar artimam žmogui gali būti bauginanti, tačiau pavyksta sėkmingai suvaldyti ligą ir gyventi visavertį gyvenimą.

Kepenų liga – kokia ji?

Kepenų liga – kokia ji?

Kepenys yra maždaug futbolo kamuolio dydžio organas. Jis yra tiesiai po šonkauliu, dešinėje pilvo pusėje. Kepenys yra būtinos norint virškinti maistą ir išvalyti organizmą nuo toksinių medžiagų. Kepenų liga gali būti paveldima (genetinė). Kepenų sutrikimus taip pat gali sukelti įvairūs kepenims kenkiantys veiksniai, pavyzdžiui, virusai, alkoholio vartojimas ir nutukimas.

Aukštas šlapimo rūgšties kiekis

Aukštas šlapimo rūgšties kiekis

Šlapimo rūgštis susidaro skaidant purinus. Purinų yra tam tikruose maisto produktuose ir juos gamina organizmas. Kraujas perneša šlapimo rūgštį į inkstus. Inkstai perneša didžiąją dalį šlapimo rūgšties į šlapimą, kuri vėliau palieka kūną. Didelis šlapimo rūgšties kiekis gali būti susijęs su podagra arba inkstų akmenimis. Tačiau dauguma žmonių, kurių šlapimo rūgšties kiekis yra didelis, neturi nė vienos iš šių būklių ar susijusių problemų simptomų.

Galvos skausmas – kaip jo išvengti?

Galvos skausmas – kaip jo išvengti?

Galvos skausmas yra skausmas bet kurioje galvos srityje. Galvos skausmai gali atsirasti vienoje arba abiejose galvos pusėse, būti izoliuoti iki tam tikros vietos, spinduliuoti per galvą iš vieno taško arba turėti panašų stiprumą. Galvos skausmas gali pasireikšti kaip aštrus skausmas, tvinkčiojantis pojūtis ar nuobodus skausmas. Galvos skausmas gali išsivystyti palaipsniui arba staiga ir gali trukti nuo mažiau nei valandos iki kelių dienų.

Per didelis prakaitavimas – ar tai pavojinga?

Per didelis prakaitavimas – ar tai pavojinga?

Pernelyg didelis prakaitavimas yra tada, kai prakaituojate daugiau, nei galėtumėte tikėtis, atsižvelgiant į aplinkos temperatūrą, aktyvumo lygį ar stresą. Pernelyg didelis prakaitavimas gali sutrikdyti kasdienę veiklą ir sukelti socialinį nerimą ar gėdą.

Skausmingas šlapinimasis (dizurija)

Skausmingas šlapinimasis (dizurija)

Skausmingas šlapinimasis (dizurija) – tai diskomfortas arba deginimas šlapinantis, paprastai jaučiamas latake, kuriuo šlapimas teka iš šlapimo pūslės (šlaplės) arba aplinkinių lytinių organų (tarpvietės).

Kraujas spermoje – ką tai galėtų reikšti

Kraujas spermoje – ką tai galėtų reikšti

Kraujas spermoje – ką tai galėtų reikšti Kraujas spermoje (hematospermija) gali būti bauginanti, tačiau šios nedažnos būklės priežastis dažniausiai yra gerybinė. Paprastai kraujas spermoje išnyksta savaime. Sperma susideda iš spermos ir skysčių, kuriuos išskiria prostata ir kitos liaukos. Skysčiai, dar vadinami ejakuliatu, prisijungia prie spermos, kai jie per vamzdelius patenka į šlaplę, kad išsiskirtų. Daug dalykų gali pažeisti kraujagysles šiuo keliu arba išilgai šlapimo kanalo į šlaplę. Tada per pažeistas kraujagysles nuteka kraujas į spermą, šlapimą arba abu.

Kaip tabako gaminiai mus veikia ir kas nutinka, kai metame rūkyti

Kaip tabako gaminiai mus veikia ir kas nutinka, kai metame rūkyti

Nenuostebsite, kai pasakysime, kad rūkymas yra nesveika. Nepaisant to, daugelis žmonių vis dar reguliariai rūko. Net tie, kurie laiko save nerūkančiais, retkarčiais parūko, kai išeina su draugais į viešumą atsipalaiduoti.

Kas yra melanomos odos vėžys?

Kas yra melanomos odos vėžys?

Kas yra melanomos odos vėžys? Melanoma yra odos vėžio tipas, kuris gali plisti į kitas kūno vietas. Pagrindinė melanomos priežastis – ultravioletiniai spinduliai, sklindantys iš saulės ir naudojami soliarumų gultuose. Galimybę susirgti melanoma padidina jūsų amžius ir blyški oda, didelis apgamų skaičius ir odos vėžio atvejų buvimas šeimoje. Dažnai galima išvengti odos vėžio, kai būnate atsargūs saulėje – pavyzdžiui, naudojant apsaugos nuo saulės priemones ir reguliariai jas tepant.

Negyvosios jūros naktinio kremo svarba jūsų odai

Negyvosios jūros naktinio kremo svarba jūsų odai

Negyvoji jūra yra sūriausias vandens telkinys žemėje. Čia gyvena vieni unikaliausių būtybių, augalų ir mineralų, randamų bet kurioje pasaulio vietoje. Įrodyta, kad jūros druska naudinga odai, plaukams ir nagams. Galite naudoti kaip veido kaukę arba tepti lokaliai, kad pagerintumėte odą. Yra daug įvairių odos priežiūros produktų, kurių veiklioji medžiaga yra Negyvosios jūros druska. Šie produktai padeda išlaikyti drėgmę, kad sudrėkintų odą ir laikui bėgant išvengtų drėgmės praradimo. Jie taip pat turi drėkinančių savybių, kurios pagerina jūsų odos elastingumą ir tekstūrą, tuo pačiu sumažindamos paraudimą ir sudirginimą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie Negyvosios jūros naktinio kremo naudą.

Negyvosios jūros druskos nauda sveikatai

Negyvosios jūros druskos nauda sveikatai

Jei nebandėte naudoti Negyvosios jūros druskos odos procedūrų, gali būti laikas tai išbandyti. Odos gydymas Negyvosios jūros druska gali padėti sergant įvairiomis odos ligomis, tokiomis kaip psoriazė, uždegimai ir sausumas. Šiame straipsnyje supažindinsime, kas yra Negyvosios jūros druska, jos naudą, kaip ją naudoti ir dar daugiau.

Senėjimą stabdantys Negyvosios jūros mineralų privalumai odos priežiūroje

Senėjimą stabdantys Negyvosios jūros mineralų privalumai odos priežiūroje

Negyvoji jūra yra žinoma dėl savo gydomųjų savybių, o mineralai nėra išimtis. Negyvosios jūros mineralai šimtmečius buvo naudojami odos ligoms gydyti, o pastaruoju metu – kovojant su senėjimo požymiais. Šie mineralai ne tik padeda apsaugoti ir pamaitinti odą, bet taip pat gali padėti skatinti kolageno gamybą, o tai padeda sumažinti raukšles ir smulkias linijas. Negyvosios jūros mineraluose gausu antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. Antioksidantai neutralizuoja laisvuosius radikalus odoje, kurie gali pažeisti odos ląsteles ir prisidėti prie priešlaikinio senėjimo. Žurnale „Journal of Drugs in Dermatology“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad vietinis kremas, kuriame yra Negyvosios jūros mineralų, sumažino smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą vos per keturias naudojimo savaites.

Viskas, ką reikia žinoti apie makšties pH balanso palaikymą

Viskas, ką reikia žinoti apie makšties pH balanso palaikymą

Makšties pH paprastai yra nuo 3,8 iki 4,5, o tai yra vidutiniškai rūgštus. PH lygis gali skirtis priklausomai nuo jūsų amžiaus ir sveikatos. Kai kuriais atvejais pH pokyčiai gali rodyti pagrindinę sveikatos būklę, pvz., makšties infekciją. pH yra medžiagos rūgštingumo ar šarminės (bazinės) matavimas. Skalė svyruoja nuo 0 iki 14. Mažesnis nei 7 pH laikomas rūgštiniu, o didesnis nei 7 – baziniu.

Kaip nėštumas veikia makšties sveikatą

Kaip nėštumas veikia makšties sveikatą

Nėštumo metu tikitės, kad jūsų kūnas patirs daug akivaizdžių pokyčių, tokių kaip didesnės krūtys ir augantis pilvas. Galbūt nežinote, kad jūsų makštis taip pat keičiasi. Svarbu suprasti, kaip nėštumas veikia makšties sveikatą, net ir po gimdymo.

Priežastys, dėl kurių reikia kreiptis į ginekologą dėl makšties niežėjimo

Priežastys, dėl kurių reikia kreiptis į ginekologą dėl makšties niežėjimo

Baisus makšties niežėjimas tam tikru momentu pasireiškia visoms moterims. Tai gali paveikti makšties vidų arba makšties angą. Jis taip pat gali paveikti vulvos sritį, įskaitant lytines lūpas. Makšties niežulys gali būti nedidelis nepatogumas, kuris praeina savaime, arba gali virsti erzinančia problema, kuri konkuruoja su sunkiu dilgėlinės atveju. Bet kuriuo atveju gali būti sunku žinoti, kada dėl makšties niežėjimo reikia apsilankyti pas ginekologą.

Ką reikia žinoti apie makšties sveikatą kiekviename amžiuje

Ką reikia žinoti apie makšties sveikatą kiekviename amžiuje

Su amžiumi jūsų kūnas patiria daug pokyčių. Tai apima ir jūsų makštį. Jūsų makštis yra minkštųjų audinių kanalas. Jūsų makšties anga yra jūsų vulvos dalis, kuri taip pat apima klitorį, lytines lūpas ir gaktos kauburėlį. Jūsų vidinis makšties kanalas jungia jūsų vulvą su gimdos kakleliu ir gimda. Visą gyvenimą jūsų makštis gali pasirodyti ir jaustis kitaip. Kad jūsų makštis būtų sveika, svarbu suprasti, kas vyksta „ten“.

Laktozės netoleravimas -  kas tai?

Laktozės netoleravimas - kas tai?

Žmonės, netoleruojantys laktozės, negali visiškai suvirškinti piene esančio cukraus (laktozės). Dėl to jie viduriuoja, vargina dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas pavalgius ar išgėrus pieno produktų. Liga, kuri dar vadinama laktozės malabsorbcija, paprastai yra nekenksminga, tačiau jos simptomai gali būti nepatogūs.

Nuolatinis šalčio jausmas – kaip to išvengti?

Nuolatinis šalčio jausmas – kaip to išvengti?

Nuolatinis šalčio jausmas – kaip to išvengti? Šalčio jausmas – tai kūno būdas signalizuoti, kad reikia pajudėti arba paimti megztinį. Jei pastebite, kad, atrodo, be jokios priežasties jaučiate šaltį – visame, rankose ir kojose ar kitoje kūno vietoje, tai gali reikšti, kad yra pagrindinė sveikatos problema. Tačiau moterys dažniausiai būna jautresnės šalčiui dėl natūralių fiziologinių procesų.

Viskas, ką reikia žinoti apie bruksizmą ar dantų griežimą

Viskas, ką reikia žinoti apie bruksizmą ar dantų griežimą

Burnos sveikata yra labai svarbus, bet dažnai nepastebimas mūsų bendros gerovės aspektas. Daugelis iš mūsų kreipiasi į odontologą tik tada, kai kamuoja skausmas, tačiau laikui bėgant bruksizmas nualina dantis ir gali būti sunkiai pastebimas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip apsisaugoti nuo žalingo griežimo dantimis poveikio.

Kodėl žmonės vartoja narkotikus?

Kodėl žmonės vartoja narkotikus?

Apskritai žmonės narkotikus vartoja dėl kelių priežasčių: • Kad jaustis gerai. Narkotikai gali sukelti intensyvų malonumo jausmą. Po šios pradinės euforijos atsiranda kiti poveikiai, kurie skiriasi priklausomai nuo vartojamo narkotiko tipo. Pavyzdžiui, vartojant tokius stimuliatorius kaip kokainas, atsiranda galios jausmas, pasitikėjimas savimi ir padidėjusi energija. Priešingai, opioidų, tokių kaip heroinas, sukelta euforija lydi atsipalaidavimo ir pasitenkinimo jausmas. • Kad jaustumėtis psichologiškai geriau. Kai kurie žmonės, kenčiantys nuo socialinio nerimo, streso ir depresijos, pradeda vartoti narkotikus, kad sumažintų nerimą. Stresas gali atlikti svarbų vaidmenį pradedant ir tęsiant narkotikų vartojimą, taip pat atkrytį (grįžimą prie narkotikų vartojimo) pacientams, sveikstantiems nuo priklausomybės. • Kad būtų geresniems. Kai kurie žmonės jaučia spaudimą pagerinti savo dėmesį mokykloje ar darbe arba savo sugebėjimus sportuoti. Tai gali turėti įtakos bandant ar toliau vartoti narkotikus, pvz., receptinius stimuliatorius ar kokainą. • Smalsumas ir socialinis spaudimas. Šiuo atžvilgiu paaugliams ypač gresia pavojus, nes bendraamžių spaudimas gali būti labai stiprus. Paauglystė yra vystymosi laikotarpis, kai rizikos veiksnių, pavyzdžiui, bendraamžių, vartojančių narkotikus, buvimas gali paskatinti narkotikų vartojimą.

Edema: mano kūno patinimas

Edema: mano kūno patinimas

Edema arba audinių patinimas yra normali reakcija į uždegimą ir sužalojimą. Patinimas apsaugo pažeistą vietą ir skatina audinių atstatymą. Jei patinimo priežastis yra aiški, pavyzdžiui, lūžo kulkšnis arba įkando vabzdys, ir nėra kitų simptomų, jis paprastai praeis savaime per kelias dienas.

Viršutinė endoskopija - kas tai?

Viršutinė endoskopija - kas tai?

Viršutinė endoskopija, dar vadinama viršutine virškinimo trakto endoskopija, yra procedūra, naudojama vizualiai ištirti viršutinę virškinimo sistemą. Tai atliekama naudojant mažą kamerą, esančią ilgo lankstaus vamzdelio gale. Virškinimo sistemos ligų specialistas (gastroenterologas) endoskopijos būdu diagnozuoja ir kartais gydo ligas, kurios pažeidžia viršutinę virškinimo sistemos dalį.

Inkstų skausmas ir nugaros skausmas: kaip atskirti

Inkstų skausmas ir nugaros skausmas: kaip atskirti

Jūsų inkstai yra link nugaros ir po šonkauliais. Jei jaučiate skausmą, jo tipas ir sunkumas gali skirtis priklausomai nuo to, ar tai inkstų ar nugaros problema. Tikslūs simptomai gali padėti išsiaiškinti, kuri sritis yra jūsų skausmo šaltinis. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ar skausmas kyla iš nugaros ar inkstų.

Kaip atrodo inkstų skausmas?

Kaip atrodo inkstų skausmas?

Asmuo gali jausti inkstų skausmą po apatine šonkaulių narvelio dalimi. Jie gali jausti inkstų skausmą dešinėje arba kairėje pusėje arba gali patirti jį iš abiejų pusių tuo pačiu metu. Inkstų skausmas taip pat gali kilti iš vidurinės arba viršutinės nugaros dalies. Jie taip pat gali jausti skausmą, susijusį su inkstais bet kurioje šlapimo sistemos vietoje, pavyzdžiui, šlapimo pūslėje.

Kodėl endometriozės diagnozė užtrunka taip ilgai?

Kodėl endometriozės diagnozė užtrunka taip ilgai?

Endometriozė yra lėtinė būklė, kuri gali sukelti stiprų skausmą keliomis aplinkybėmis, įskaitant menstruacijų ir lytinių santykių metu. Kai kuriems žmonėms gali būti sudėtinga greitai diagnozuoti endometriozę. Naujausi tyrimai parodė, kad dėl asmeninių ir visuomeninių kliūčių bei sveikatos priežiūros specialistų veiksmų ir mokymo endometriozės diagnozę gali atidėti keli veiksniai.

Kas yra sintetiniai kanabinoidai?

Kas yra sintetiniai kanabinoidai?

Sintetiniai kanabinoidai yra žmogaus sukurtos mintis keičiančios cheminės medžiagos, kurios purškiamos ant išdžiovintos, susmulkintos augalinės medžiagos, kad būtų galima rūkyti arba parduodamos kaip skysčiai, kuriuos galima išgarinti ir įkvėpti elektroninėse cigaretėse ir kituose prietaisuose. Šie produktai taip pat žinomi kaip žolelės arba skysti smilkalai.

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras III dalis

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras III dalis

Gali būti, kad jums nesinori eiti, nes reikia stengtis bet ką pasiekti, bet teikite jiems pirmenybę. Šie susitikimai gelbsti gyvybes, nes gali sukelti jūsų kūno pokyčius, apie kuriuos galbūt nežinote, pvz., labai aukštą kraujospūdį. Jūsų kūdikis jau gali būti nuleidęs galvą žemyn į jūsų dubenį, o tai reiškia, kad jis gali pradėti gimti. Tačiau tai nereiškia, kad darbas prasideda – dar gali praeiti savaitės. Jei jūsų kūdikio galva dar nenuleista, jums gali būti pasiūlyta išorinė galvos versija (ECV). Čia jūsų gydytojas arba akušerė švelniai prideda pagalbos ranką prie pilvo, kad paskatintų kūdikį pasisukti – tai pavyksta maždaug pusę laiko.

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras II dalis

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras II dalis

Sveiki atvykę į 3 trimestrą! Nėštumas yra padalintas į 3 etapus, vadinamus trimestrais. Dabar esate 3 etape. Per ateinančias kelias savaites tikriausiai pradėsite jaustis šiek tiek nepatogiai ir pavargę.

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras I dalis

Savaitinis nėštumo vadovas - 3 trimestras I dalis

Sveiki atvykę į 3 trimestrą! Nėštumas yra padalintas į 3 etapus, vadinamus trimestrais. Dabar esate 3 etape. Per ateinančias kelias savaites tikriausiai pradėsite jaustis šiek tiek nepatogiai ir pavargę.

Savaitinis nėštumo vadovas - 2 trimestras II dalis

Savaitinis nėštumo vadovas - 2 trimestras II dalis

2-ojo trimestro nėštumo simptomai (18 savaičių) Tikimės, kad dabar jaučiatės daug energingesni ir sugebėsite valdyti nėštumo simptomus. Jei jums sunku su kasdieniu gyvenimu, pasikalbėkite su akušere ar gydytoju, jie jums padės.

Savaitinis nėštumo vadovas - 2 trimestras

Savaitinis nėštumo vadovas - 2 trimestras

Dabar gali būti matomas mažas kūdikio guzas, kai jūsų gimda auga aukštyn ir į išorę. Jei jaučiate norą šlapintis dažniau, tai turėtų liautis, kai gimda tolsta nuo šlapimo pūslės. Tuo tarpu aplink dubens sritį pumpuojasi daug daugiau kraujo, o kai kurios moterys mano, kad tai padidina jų lytinį potraukį. Taip pat galite jausti didesnį troškulį, todėl gerkite daug skysčių.

Savaitinis nėštumo vadovas - 1 trimestras

Savaitinis nėštumo vadovas - 1 trimestras

Kai esate nėščia, turite daug klausimų. Mūsų savaitės nėštumo vadove rasite su daug naudingos informacijos. Nuo to, kas vyksta jūsų kūne, kaip vystosi jūsų kūdikis.

Piktnaudžiavimas narkotikais „Smile“

Piktnaudžiavimas narkotikais „Smile“

Kaip ir ekstazis, vonios druskos ir smilkalai, Smiles (taip pat žinomas kaip 2C-I) yra sintetinis gatvės narkotikas, išpopuliarėjęs tarp paauglių. Narkotikų galima įsigyti klubuose, reivose ir baruose. Tačiau vidurinių mokyklų ir kolegijų studentai taip pat naudojasi ne klubo patalpomis. Gatvėse pasirodžius tiek daugybei naujų dizainerių sukurtų narkotikų, daugelis tėvų mano, kad negali neatsilikti nuo naujausių grėsmių. Mokytis apie „smile“ ir kitas pavojingas medžiagas yra geriausias būdas pradėti apsaugoti savo paauglį.

Alergija kviečiams – kas tai?

Alergija kviečiams – kas tai?

Alergija kviečiams yra alerginė reakcija į maisto produktus, kurių sudėtyje yra kviečių. Alergines reakcijas gali sukelti kviečių valgymas, o kai kuriais atvejais ir kvietinių miltų įkvėpimas. Kviečių vengimas yra pagrindinis alergijos kviečiams gydymas, tačiau tai ne visada taip paprasta, kaip atrodo. Kviečių yra daugelyje maisto produktų, įskaitant kai kuriuos, kurių galbūt neįtariate, pavyzdžiui, sojos padaže, leduose ir dešrainiuose. Jei netyčia suvalgote kviečių, gali prireikti vaistų alerginėms reakcijoms valdyti.

Tiesiosios žarnos vėžys – kas tai?

Tiesiosios žarnos vėžys – kas tai?

Tiesiosios žarnos vėžys yra vėžys, kuris prasideda tiesiojoje žarnoje. Tiesioji žarna yra keli paskutiniai storosios žarnos centimetrai. Jis prasideda paskutinio storosios žarnos segmento pabaigoje ir baigiasi, kai pasiekia trumpą siaurą praėjimą, vedantį į išangę. Vėžys tiesiosios žarnos viduje (tiesiosios žarnos vėžys) ir vėžys gaubtinės žarnos viduje (storosios žarnos vėžys) dažnai vadinami „kolorektaliniu vėžiu“.

Paauglių piktnaudžiavimas narkotikais

Paauglių piktnaudžiavimas narkotikais

Paauglių piktnaudžiavimas narkotikais gali turėti didelės įtakos jūsų vaiko gyvenimui. Sužinokite, kaip padėti savo paaugliui pasirinkti sveiką pasirinkimą ir vengti narkotikų vartojimo. Paaugliai, eksperimentuojantys su narkotikais, kelia pavojų savo sveikatai ir saugumui. Padėkite išvengti piktnaudžiavimo narkotikais kalbėdami su savo paaugliu apie narkotikų vartojimo pasekmes ir sveiko pasirinkimo svarbą.

5 menstruacijų mitai, kuriuos privalote vyti į šoną

5 menstruacijų mitai, kuriuos privalote vyti į šoną

Maždaug pusė pasaulio gyventojų menstruacijas patiria, patirs arba yra patyrę, tačiau mitų apie šį biologinį procesą vis dar gausu. Šiame straipsnyje paneigsime kai kuriuos labiausiai paplitusius klaidingus menstruacijų supratimus.

Ką reikia žinoti apie prostatos vėžį

Ką reikia žinoti apie prostatos vėžį

Maždaug 1 iš 8 vyrų tam tikru gyvenimo momentu bus diagnozuotas prostatos vėžys. Tačiau tik 1 iš 41 iš jų mirs dėl to. Taip yra dėl veiksmingo gydymo ankstyvosiose stadijose ir lėtai augančio vėžio vėlesnėse stadijose. Įprastinė patikra leidžia gydytojams nustatyti daugelį prostatos vėžio atvejų prieš jiems išplitus.

Kas yra leukemija?

Kas yra leukemija?

Leukemija yra medicininis vėžio terminas, kuris veikia kaulų čiulpų ir limfinės sistemos kraują formuojančius audinius. Dauguma leukemijos tipų išsivysto leukocituose, kurie yra esminė imuninės sistemos dalis. Baltųjų kraujo kūnelių tipai apima: granulocitai; monocitai; limfocitai. Paprastai leukocinai (WBC) auga ir dalijasi organizuotai, kai organizmui jų reikia. Tačiau žmonėms, sergantiems leukemija, kaulų čiulpai gamina nenormalius WBC, kurie neveikia taip, kaip turėtų.

Kaip atrodo ŽIV bėrimas?

Kaip atrodo ŽIV bėrimas?

Bėrimas gali būti ankstyvas ŽIV simptomas, tačiau ŽIV taip pat gali padidinti įvairių tipų bėrimų atsiradimo riziką. Žmonės, kuriems atsiranda bėrimas ir mano, kad jie galėjo būti užsikrėtę ŽIV, turėtų kreiptis į gydytoją. Jei yra ŽIV infekcija, gydymas gali padėti ją veiksmingai valdyti. ŽIV perduodamas iš vieno žmogaus į kitą, kai kūno skysčiai liečiasi vienas su kitu. Tai kraujas, sperma, tiesiosios žarnos ir makšties skysčiai bei motinos pienas.

Kaip žmonės gali valdyti savo A1C lygį?

Kaip žmonės gali valdyti savo A1C lygį?

A1C testas yra kraujo tyrimas, kuriuo matuojamas vidutinis cukraus kiekis kraujyje per pastaruosius 3 mėnesius. Testas gali padėti gydytojams nustatyti prediabetą, diagnozuoti diabetą ir stebėti diabeto gydymo veiksmingumą.

Kokie yra ankstyvieji 2 tipo diabeto požymiai?

Kokie yra ankstyvieji 2 tipo diabeto požymiai?

2 tipo cukrinis diabetas sukelia per didelį cukraus kiekį kraujyje. Ankstyvieji požymiai yra padidėjęs troškulys, dažnas šlapinimasis ir nuovargis. 2 tipo diabetas gali prasidėti laipsniškai, o ankstyvosiose stadijose simptomai gali būti lengvi. Dėl to daugelis žmonių gali nesuvokti, kad turi šią būklę. Šiame straipsnyje apžvelgsime ankstyvuosius 2 tipo diabeto požymius ir simptomus bei ankstyvos diagnostikos svarbą. Taip pat aptariame rizikos veiksnius, sukeliančius šios būklės išsivystymą.

Ką reikia žinoti apie šlapimo rūgšties tyrimus

Ką reikia žinoti apie šlapimo rūgšties tyrimus

Šlapimo rūgštis yra atliekų produktas, kurį organizmas gamina skaidydamas purinus. Tada organizmas jį pašalina su šlapimu ir išmatomis. Asmuo gali atlikti šlapimo rūgšties tyrimą, kad nustatytų šlapimo rūgšties kiekį kraujyje ar šlapime.

Hemoglobino testas – kam jis reikalingas?

Hemoglobino testas – kam jis reikalingas?

Įprastinis fizinis patikrinimas gali apimti hemoglobino tyrimą, kad būtų galima nustatyti hemoglobino kiekį. Hemoglobinas yra pagrindinis raudonųjų kraujo kūnelių komponentas, kuris perneša deguonį į jūsų kūno organus ir audinius, o anglies dioksidą iš organų ir audinių atgal į plaučius. Šis testas dažniausiai naudojamas anemijai (žemesniam nei įprasta hemoglobino koncentracijai) nustatyti, dėl kurios galite jausti nuovargį, galvos svaigimą ar silpnumą.

Kas yra 25-hidroksi vitamino D testas?

Kas yra 25-hidroksi vitamino D testas?

Vitaminas D padeda organizmui pasisavinti kalcį ir išlaikyti stiprius kaulus visą gyvenimą. Jūsų kūnas gamina vitaminą D, kai saulės UV spinduliai liečiasi su oda. Kiti geri vitamino šaltiniai yra žuvis, kiaušiniai ir pieno produktai. Jis taip pat prieinamas kaip maisto papildas. Vitaminas D turi atlikti keletą procesų jūsų kūne, kad jūsų kūnas galėtų jį naudoti. Pirmoji transformacija įvyksta kepenyse. Čia jūsų kūnas paverčia vitaminą D į cheminę medžiagą, žinomą kaip 25-hidroksivitaminas D, dar vadinamą kalcidioliu.

Persileidimas – kodėl tai įvyksta?

Persileidimas – kodėl tai įvyksta?

Persileidimas yra spontaniškas nėštumo praradimas iki 20-osios savaitės. Apie 10–20 procentų žinomų nėštumų baigiasi persileidimu. Tačiau tikrasis skaičius greičiausiai yra didesnis, nes daugelis persileidimų įvyksta labai anksti nėštumo metu – dar net nesužinoję apie nėštumą. Sąvoka „persileidimas“ gali reikšti, kad nėštumo metu kažkas nutiko ne taip. Tačiau tai retai būna tiesa. Dauguma persileidimų įvyksta dėl to, kad vaisius vystosi ne taip, kaip tikėtasi. Persileidimas yra gana dažna patirtis, tačiau tai nepalengvina būklės. Ženkite žingsnį emocinio išgijimo link, suprasdami, kas gali sukelti persileidimą, kas padidina riziką ir kokios medicininės priežiūros gali prireikti.

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Kai stengiatės pastoti, tikitės ar įtariate nėštumą, nežinia stipriai ištampo nervus, o dienos slenka lėčiau negu įprastai. Iš to didelio noro sužinoti rezultatus, net nesulaukusios tikrųjų nėštumą patvirtinančių požymių skubame į vaistinę ir perkame nėštumo testą (vieną ar, kad būtų aiškiau, kelis...). Vos 10 min. ir lemtingas atsakymas prieš akis. Tačiau ar jie tikrai tokie patikimi?

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukė (lot. glandula thyroidea) – stambi priekinės kaklo dalies endokrininė liauka, išsidėsčiusi tarp 5-ojo kaklo slankstelio ir 1-ojo krūtinės slankstelio, po pat Adomo obuoliu (vyrams). Ji yra maždaug 15-30 g svorio, paprastai padidėja mėnesinių bei nėštumo metu. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų gamyba, šį procesą reguliuoja galvos smegenyse esanti hipofizė.

Ligos – be pavojaus signalo

Ligos – be pavojaus signalo

Inkstai ir kepenys – lyg sudėtingos žmogaus organizmo laboratorijos. Tai skirtingi organai, atliekantys skirtingas funkcijas, tačiau turi ir vienijantį požymį. Susirgęs lėtine inkstų ar lėtine kepenų liga žmogus nejaučia jokio skausmo, kitų simptomų, o liga patyliukais ardo šiuos organus.

Gastritas -  kas tai?

Gastritas - kas tai?

Gastritas yra bendras terminas, apibūdinantis būklių grupę, kuriai būdingas vienas bendras bruožas: skrandžio gleivinės uždegimas. Gastrito uždegimas dažniausiai atsiranda dėl užsikrėtimo ta pačia bakterija, kuri sukelia daugumą skrandžio opų, arba reguliaraus tam tikrų skausmą malšinančių vaistų vartojimo. Per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali prisidėti prie gastrito. Gastritas gali atsirasti staiga (ūminis gastritas) arba atsirasti lėtai laikui bėgant (lėtinis gastritas). Kai kuriais atvejais gastritas gali sukelti opas ir padidinti skrandžio vėžio riziką. Tačiau daugumai žmonių gastritas nėra rimtas ir greitai pagerėja gydant.

ŽIV ir AIDS: koks skirtumas?

ŽIV ir AIDS: koks skirtumas?

ŽIV infekcija ir AIDS nėra ta pati būklė ir nėra ta pati diagnozė. ŽIV yra virusas, kuris organizmo imuninėje sistemoje atakuoja baltųjų kraujo kūnelių tipą, vadinamą CD4 ląstele. Tai sumažina organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis ir ligomis. Kūnas gali kovoti su daugybe virusų, tačiau kai kurių iš jų niekada nepavyks visiškai pašalinti, kai jie yra. ŽIV yra vienas iš jų. Tačiau gydymas antiretrovirusiniu gydymu gali sumažinti viruso poveikį sulėtindamas arba sustabdydamas jo progresavimą. Gydymas dabar gali sumažinti viruso kiekį kraujyje iki tokio lygio, kai jo nebegalima aptikti. Tai reiškia, kad kūnas išlieka sveikas ir virusas negali būti perduodamas.

Šlapimo tyrimas – kam jis atliekamas

Šlapimo tyrimas – kam jis atliekamas

Urinalizė yra jūsų šlapimo tyrimas. Jis naudojamas aptikti ir valdyti įvairius sutrikimus, tokius kaip šlapimo takų infekcijos, inkstų ligos ir diabetas. Šlapimo tyrimas apima šlapimo išvaizdos, koncentracijos ir kiekio patikrinimą. Pavyzdžiui, dėl šlapimo takų infekcijos šlapimas gali atrodyti drumstas, o ne skaidrus. Padidėjęs baltymų kiekis šlapime gali būti inkstų ligos požymis. Dėl neįprastų šlapimo analizės rezultatų dažnai reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų nustatytas problemos šaltinis.

Vyrų lytiniu keliu plintančių ligų požymiai ir simptomai

Vyrų lytiniu keliu plintančių ligų požymiai ir simptomai

Lytiškai plintančiomis ligomis (LPL) arba infekcijomis (LPI) gali sirgti bet kas, tačiau vyrų ir moterų požymiai ir simptomai gali skirtis. Labai svarbu, kad kiekvienas seksualiai aktyvus žmogus žinotų apie STD ir LPI simptomus. Kai asmuo, sergantis LPI, pradedamas gydyti anksti, perspektyva pasveikti paprastai yra puiki. Šiame straipsnyje apžvelgiame kai kurias dažniausiai vyrų lytiniu keliu plintančias ligas. Taip pat nagrinėjame simptomus, požymius, gydymą ir geriausius prevencijos metodus.

Kaip sužinoti, ar sergu Laimo liga?

Kaip sužinoti, ar sergu Laimo liga?

Laimo ligą gali būti sudėtinga diagnozuoti. Požymiai ir simptomai gali atrodyti kaip daugelis kitų sveikatos problemų. Ją platinančios erkės tuo pačiu metu gali perduoti jums kitas ligas. Be to, tai tikrinantys testai nėra tikslūs. Dėl šios priežasties jums gali būti pasakyta, kad sergate Laimo liga, kai nesergate.

Kaip išvengti pilvo pūtimo po valgio

Kaip išvengti pilvo pūtimo po valgio

Pilvo pūtimas po valgio dažniausiai nekelia nerimo, o žmogus dažnai gali jo išvengti laikydamasis kelių paprastų praktikų, pavyzdžiui, nevalgyti per daug skaidulų, vengti gazuotų gėrimų, valgyti ir gerti lėčiau. Pūtimas po valgio yra jausmas, kurį dauguma žmonių patiria retkarčiais. Tai gali sukelti skrandžio patinimą ir diskomfortą, kurį gali lydėti vidurių pūtimas ar raugėjimas. Nors pilvo pūtimas po valgio nėra neįprastas dalykas, yra keletas būdų, kaip to išvengti. Šiame straipsnyje apžvelgsime 10 būdų, kaip išvengti pilvo pūtimo.

Vizitas pas ginekologą – kaip tam pasiruošti?

Vizitas pas ginekologą – kaip tam pasiruošti?

Apsilankymas pas ginekologą gali būti bauginantis, ypač jei tai pirmas kartas arba jei anksčiau turėjote neigiamą patirtį. Nebijokite! Reprodukcinė sveikata yra svarbus jūsų sveikatos aspektas, todėl jūs kontroliuojate, ką pasirinksite gydytoju ir kas atsitiks susitikimo metu.

Hipertiroidizmas (padidėjęs skydliaukės aktyvumas)

Hipertiroidizmas (padidėjęs skydliaukės aktyvumas)

Hipertiroidizmas (padidėjęs skydliaukės aktyvumas) atsiranda, kai skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino. Hipertiroidizmas gali pagreitinti jūsų organizmo medžiagų apykaitą, sukeldamas netyčinį svorio kritimą ir greitą ar nereguliarų širdies plakimą. Yra keletas hipertiroidizmo gydymo būdų. Gydytojai naudoja vaistus nuo skydliaukės ir radioaktyvųjį jodą, kad sulėtintų skydliaukės hormonų gamybą. Kartais hipertiroidizmo gydymas apima operaciją, kuria pašalinama visa skydliaukė arba jos dalis. Nors hipertiroidizmas gali būti rimtas, jei į jį neatsižvelgiate, dauguma žmonių gerai reaguoja, kai diagnozuojamas ir gydomas hipertiroidizmas.

Vaisiaus alkoholio sindromas – kas tai?

Vaisiaus alkoholio sindromas – kas tai?

Vaisiaus alkoholio sindromas yra vaiko būklė, kuri atsiranda dėl alkoholio poveikio motinai nėštumo metu. Vaisiaus alkoholio sindromas sukelia smegenų pažeidimus ir augimo sutrikimus. Šio sindromo sukeltos problemos kiekvienam vaikui skiriasi, tačiau sukelti defektai nėra grįžtami. Nėra šaltinių, kad alkoholio bet koks kiekis būtų saugus vartoti nėštumo metu. Jei geriate nėštumo metu, jūsų kūdikiui kyla vaisiaus alkoholinio sindromo rizika. Jei įtariate, kad jūsų vaikas serga vaisiaus alkoholio sindromu, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Ankstyva diagnozė gali padėti sumažinti tokias problemas kaip mokymosi sunkumai ir elgesio problemos.

Padidėjęs kepenų fermentų kiekis

Padidėjęs kepenų fermentų kiekis

Padidėjęs kepenų fermentų kiekis dažnai rodo uždegimą arba kepenų ląstelių pažeidimą. Užsidegusios arba pažeistos kepenų ląstelės į kraują perduoda daugiau nei įprastai tam tikrų cheminių medžiagų, įskaitant kepenų fermentus, o tai padidina kepenų fermentų kiekį kraujo tyrimuose. Padidėjęs kepenų fermentų kiekis gali būti nustatytas atliekant įprastinius kraujo tyrimus. Daugeliu atvejų kepenų fermentų lygis yra šiek tiek ir laikinai padidėjęs. Dažniausiai padidėjęs kepenų fermentų kiekis nerodo lėtinės rimtos kepenų problemos.

Kaip teisingai uždėti turniketą?

Kaip teisingai uždėti turniketą?

Turniketai yra tvirtos juostos, naudojamos visiškai sustabdyti kraujo tekėjimą į žaizdą. Nors jie gali išgelbėti galūnę ar gyvybę, gali būti sunku žinoti, kada naudoti turniketą (o kada ne). Taip pat sunku žinoti, ar teisingai naudojate turniketą. Idealiu atveju, turniketus turėtų naudoti tik pirmosios pagalbos gelbėtojai, išmokyti suteikti pirmąją pagalbą. Jei tai neįmanoma, žinoti, kaip teisingai uždėti turniketą, gali išgelbėti gyvybę. Šiame straipsnyje bus aptarta, kada turniketus reikia naudoti ir kada ne. Sužinosite, kaip teisingai uždėti turniketą, taip pat sužinosite apie turniketo naudojimo riziką.

Narkotikų aptikimas organizme

Narkotikų aptikimas organizme

Įvairių narkotikų poveikio trukmė labai skiriasi. Pavyzdžiui, didelis LSD poveikis trunka nuo 6 iki 12 valandų, o didelis nuo kokaino – apie 15–30 minučių. Tas pats pasakytina apie tai, kiek laiko vaistas išlieka organizmo sistemose, net ir pasibaigus poveikiui. Kai kurie vaistai išliks jūsų sistemoje kelias dienas; kelis mėnesius. Kiek laiko galima aptikti vaistą, priklauso nuo daugelio veiksnių. Priklausomai nuo testo tikslo, naudojami įvairūs narkotikų testų tipai. Tai yra šlapimas, seilės, kraujas, plaukai ir prakaitas. Šlapimo tyrimas yra labiausiai paplitęs dėl jo lengvumo, prieinamumo ir greitų rezultatų. Tai taip pat yra vienintelis testavimo metodas, patvirtintas federaliniu lygmeniu įgaliotiems bandymams.

Kiek laiko marihuana išlieka jūsų sistemoje?

Kiek laiko marihuana išlieka jūsų sistemoje?

Marihuanos testai iš tikrųjų yra cheminio tetrahidrokanabinolio (THC), dėl kurio žmonės jaučiasi gerai, tyrimai. Narkotikų testo rezultatai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant tai, kiek žmogus turi kūno riebalų, kaip dažnai rūko ir kiek rūko. Pirmą kartą vartojantys marihuaną labiau linkę išlaikyti narkotikų testą, palyginti su asmeniu, kuris marihuaną rūko kelis kartus per savaitę.

Ar pastebėjote keistą skonį burnoje?

Ar pastebėjote keistą skonį burnoje?

Nuolatinis blogas skonis burnoje, kad ir kaip bebūtų nereikšmingas, yra labai tikra problema, kuri gali atskleisti kitas pagrindines sąlygas ir turėti neigiamos įtakos jūsų bendrai savijautai. Kaip ir daugelis kitų asmeninių patirčių, kurios yra paslėptos nuo aplinkinių, dalykų skonis yra subjektyvus. Tačiau pokyčiai, kaip mes suvokiame skonius, gali būti reikšmingi mūsų sveikatai. Pakitęs skonio pojūtis, medicinoje vadinamas disgeuzija, paprastai apibūdinamas tuo, kad maistas nėra toks saldus ar sūrus, kaip kadaise, kartu su nuolatiniu metalo, kartaus ar rūgštaus skonio burnoje.

Šlapimo takų infekcija – kaip nuo jos apsisaugoti?

Šlapimo takų infekcija – kaip nuo jos apsisaugoti?

Šlapimo takų infekcija arba ŠTI yra bakterinė infekcija, kurią dažniausiai sukelia virškinimo trakto bakterijos, kurios iš analinio trakto nukeliavo į šlapimo takus. Būklė yra nepatogi ir skausminga, o negydoma gali pažeisti inkstus. Daugelis moterų bent kartą gyvenime patiria šlapimo takų infekciją. Tai dažna bakterinė infekcija, kurią galima lengvai išgydyti antibiotikais ir natūraliomis priemonėmis. Tačiau į tai reikia žiūrėti rimtai, nes galimos komplikacijos gali būti sunkios.

Mėnesinių ciklas - kodėl jį reikia sekti?

Mėnesinių ciklas - kodėl jį reikia sekti?

Jūsų mėnesinis ciklas yra daugiau nei mėnesinės kiekvieną mėnesį. Jūsų kūne yra pokyčių, kurie pasireiškia pastebimai, ir nepastebimai, paveikdami jus labiau, nei galite įsivaizduoti. Jūsų nuotaika, elgesys ir net fizinė išvaizda šiek tiek pakinta priklausomai nuo to, kur esate savo cikle. Šie cikliniai pokyčiai, kuriuos patiriame, yra genetiškai nulemto biologinio ritmo rezultatas, kurį galima apibūdinti kaip nuolatinį reprodukcinės sistemos pokytį, kurį sukelia hormoniniai svyravimai.

Cholesterolio testavimas – kam jis reikalingas?

Cholesterolio testavimas – kam jis reikalingas?

Pilnas cholesterolio tyrimas taip pat vadinamas lipidų skydeliu arba lipidų profiliu. Šie tyrimai matuoja cholesterolio ir kitų riebalų kiekį kraujyje, padėti nustatyti riziką, kad jūsų arterijose susikaups riebalų sankaupos (plokštelės), dėl kurių gali susiaurėti arba užsikimšti viso kūno arterijos (aterosklerozė). Aukštas cholesterolio kiekis dažnai yra svarbus vainikinių arterijų ligos rizikos veiksnys.

Kaip padidinti geležies kiekį organizme?

Kaip padidinti geležies kiekį organizme?

Feritinas yra baltymų rūšis, kuri saugo jūsų organizme geležį. Feritino kiekis kraujyje rodo geležies lygį. Jei feritino yra mažai, galite jį sustiprinti valgydami gerus geležies šaltinius kartu su maistu, kuris padidina geležies pasisavinimą. Organizmui geležies reikia, kad jis galėtų vykdyti daugelį gyvybiškai svarbių procesų, tokių kaip energijos gamyba, augimas, deguonies pernešimas po visą kūną, vystymasis ir hormonų sintezė. Geležis taip pat padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą. Jei su maistu gausite daugiau geležies, tai gali padėti išvengti geležies stokos anemijos ir pagerinti bendrą sveikatą. Geležies papildai taip pat padeda išvengti ar gydyti mažą feritino kiekį, tačiau prieš pradėdami vartoti papildus atlikite feritino testą ir pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad nustatytumėte tinkamą dozę.

Mėnesinės ir nėštumas - kas tai sieja?

Mėnesinės ir nėštumas - kas tai sieja?

Mūsų kelionė į tėvystę buvo vingiuota, vieni turi laimę pastoti vos po pirmo karto, kitų laukia sunkus ir nusivylimų pilnas kelias. Tačiau tam kad šis kelias būtų kaip įmanoma lengvesnis, reikia atlikti kelis namų darbus.

Feritino trūkumas – kas tai?

Feritino trūkumas – kas tai?

Feritino testas matuoja feritino kiekį kraujyje. Feritinas yra kraujo baltymas, kuriame yra geležies. Feritino testas padeda gydytojui suprasti, kiek geležies atsargų turi sukaupęs jūsų kūnas. Jūsų kūnas kaupia geležį. Dalį geležies, kurią iš karto gauna su maistu, jis naudoja deguonies gamybai kraujyje. Tačiau jis taip pat turi po ranka šiek tiek geležies, kai negaunate jo pakankamai su maistu. Didžiausia feritino koncentracija paprastai yra kepenų ląstelėse (žinomose kaip hepatocitai) ir imuninėje sistemoje (žinomose kaip retikuloendotelinės ląstelės). Jei feritino tyrimas rodo, kad jūsų kraujyje feritino kiekis yra mažesnis nei įprastai, tai rodo, kad jūsų organizmo geležies atsargos yra mažos ir jums trūksta geležies. Dėl to galite susirgti anemija.

Ką reiškia skirtingos išmatų spalvos?

Ką reiškia skirtingos išmatų spalvos?

Išmatos, dažniausiai tai tik nesuvirškintas maistas, baltymai, bakterijos, druskos ir kitos medžiagos, kurias gamina ir išskiria žarnynas. Nors kiekvienas yra unikalus savo išmatų dydžiu, forma ir kvapu, yra keletas dalykų, rodančių sveiką (arba nesveiką) išmatą. Skirtingos išmatų spalvos gali reikšti skirtingus dalykus, daugiausia priklausomai nuo to, ką valgėte. Tikriausiai pastebėsite, kad jūsų išmatos yra kitokio atspalvio nei įprastai. Bet ką tai reiškia, jei jis žalias? O kaip raudona, geltona, balta ar juoda? Arba oranžinė? Dažniausiai nedideli išmatų spalvos pokyčiai atsiranda dėl dietos. Juk ne kiekvieną valgį, kiekvieną dieną valgome tą patį. Tačiau kartais spalvos pasikeitimas gali reikšti nedidelę sveikatos problemą. Retais atvejais tai reiškia, kad jūsų virškinimo sistemoje kažkas negerai.

Kraujo tyrimų reikšmės – ką reikia atkreipti dėmesį (II dalis)

Kraujo tyrimų reikšmės – ką reikia atkreipti dėmesį (II dalis)

Reguliarūs kraujo tyrimai yra vienas iš svarbiausių būdų stebėti savo bendrą fizinę savijautą. Atlikdami įprastinius tyrimus, galėsite pamatyti, kaip laikui bėgant keičiasi jūsų kūnas, ir priimti pagrįstus sprendimus dėl savo sveikatos.

Kraujo tyrimų reikšmės – ką reikia atkreipti dėmesį

Kraujo tyrimų reikšmės – ką reikia atkreipti dėmesį

Reguliarūs kraujo tyrimai yra vienas iš svarbiausių būdų stebėti savo bendrą fizinę savijautą. Atlikdami įprastinius tyrimus, galėsite pamatyti, kaip laikui bėgant keičiasi jūsų kūnas, ir priimti pagrįstus sprendimus dėl savo sveikatos.

C. difficile infekcija – kas tai?

C. difficile infekcija – kas tai?

Clostridioides difficile (klos-TRID-e-oi-deez dif-uh-SEEL) yra bakterija, sukelianti storosios žarnos (storosios žarnos) infekciją. Simptomai gali svyruoti nuo viduriavimo iki gyvybei pavojingos gaubtinės žarnos pažeidimo. Bakterija da žnai vadinama C. difficile arba C. diff. Anksčiau bakterija buvo pavadinta Clostridium (klos-TRID-e-um) difficile.

Beždžionių raupų protrūkis: ką reikia žinoti

Beždžionių raupų protrūkis: ką reikia žinoti

Nuo 2022 m. gegužės pradžios daugiau nei 20 šalių, tarp jų JAV ir Jungtinę Karalystę, nustatyta vis daugiau beždžionių raupų atvejų. Kaip virusinė liga, kilusi iš Afrikos, beždžionių raupų simptomai yra odos pažeidimai, karščiavimas ir kūno skausmai. Kai kurie pastarojo meto beždžionių raupų atvejai buvo susiję su vyrais, turėjusiais lytinių santykių su vyrais, tačiau ekspertai teigia, kad liga nėra lytiškai plintanti infekcija, bet gali plisti tiesioginio kontakto metu sekso metu. Pasaulio sveikatos organizacija teigė, kad mažai tikėtina, kad protrūkis pavirs pasauline pandemija, tačiau perspėjo, kad norint sustabdyti plitimą būtina imtis greitų priemonių.

Apie Helicobacter Pylori

Apie Helicobacter Pylori

H. pylori (Heliobacter pylori, teisingai tariama Hel-ee-koh-BAK-ter Pie-LORE-ee) yra bakterijų rūšis, užkrečianti jūsų skrandį. Ji gali pažeisti skrandžio audinį ir pirmąją plonosios žarnos dalį (dvylikapirštę žarną). Tai gali sukelti paraudimą ir skausmą (uždegimą). Kai kuriais atvejais tai taip pat gali sukelti skausmingų opų, vadinamų pepsinėmis opomis, viršutiniame virškinimo trakte. H. pylori yra dažnai sutinkama bakterija žmogaus organizme. Daugelis žmonių tai turi ir neįtaria. Dauguma žmonių, sergančių šia bakterija, neturės opų ir nepasireikš jokie simptomai. Tačiau tai yra pagrindinė opų priežastis.

Strep gerklė: viskas, ką reikia žinoti

Strep gerklė: viskas, ką reikia žinoti

Nerimaujate, kad jūsų gerklės skausmas gali būti STREP? Gydytojai arba jūs patys namie galite atlikti greitą testą, kad nustatyti, ar gerklės skausmas yra STREP. Antibiotikai gali padėti žmonėms, sergantiems gerklės uždegimu, greičiau jaustis geriau ir užkirsti kelią ligos plitimui kitiems žmonėms.

Adenovirusinė infekcija vaikams – kas tai?

Adenovirusinė infekcija vaikams – kas tai?

Vaikams adenovirusai dažniausiai sukelia kvėpavimo sistemos infekcijas, tačiau jie sukelia ir virškinamojo trakto infekcijas. Kvėpavimo takų infekcijos dažniausiai būna žiemos pabaigoje, pavasarį ir vasaros pradžioje. Tačiau šios infekcijos gali atsirasti bet kuriuo metu ištisus metus.

Ar turėčiau atlikti PSA testą? IV dalis

Ar turėčiau atlikti PSA testą? IV dalis

PSA tyrimas yra kraujo tyrimas, padedantis nustatyti prostatos vėžį. Tačiau tai nėra tobula ir neaptiks visų prostatos vėžio atvejų. Tyrimas, kurį galima atlikti bet kuriuo metu, patogioje vietoje, matuoja prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje. PSA yra baltymas, kurį gamina tik prostatos liauka. Dalis jo patenka į kraują, bet kiek priklauso nuo jūsų amžiaus ir prostatos sveikatos.

Ar turėčiau atlikti PSA testą? III dalis

Ar turėčiau atlikti PSA testą? III dalis

PSA tyrimas yra kraujo tyrimas, padedantis nustatyti prostatos vėžį. Tačiau tai nėra tobula ir neaptiks visų prostatos vėžio atvejų. Tyrimas, kurį galima atlikti bet kuriuo metu, patogioje vietoje, matuoja prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje. PSA yra baltymas, kurį gamina tik prostatos liauka. Dalis jo patenka į kraują, bet kiek priklauso nuo jūsų amžiaus ir prostatos sveikatos.

Ar turėčiau atlikti PSA testą? II dalis

Ar turėčiau atlikti PSA testą? II dalis

PSA tyrimas yra kraujo tyrimas, padedantis nustatyti prostatos vėžį. Tačiau tai nėra tobula ir neaptiks visų prostatos vėžio atvejų. Tyrimas, kurį galima atlikti bet kuriuo metu, patogioje vietoje, matuoja prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje. PSA yra baltymas, kurį gamina tik prostatos liauka. Dalis jo patenka į kraują, bet kiek priklauso nuo jūsų amžiaus ir prostatos sveikatos.

Ar turėčiau atlikti PSA testą? I dalis

Ar turėčiau atlikti PSA testą? I dalis

PSA tyrimas yra kraujo tyrimas, padedantis nustatyti prostatos vėžį. Tačiau tai nėra tobula ir neaptiks visų prostatos vėžio atvejų. Tyrimas, kurį galima atlikti bet kuriuo metu, patogioje vietoje, matuoja prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje. PSA yra baltymas, kurį gamina tik prostatos liauka. Dalis jo patenka į kraują, bet kiek priklauso nuo jūsų amžiaus ir prostatos sveikatos.

Nėštumo simptomai: kas atsitiks pirmiausia

Nėštumo simptomai: kas atsitiks pirmiausia

Ar galite būti nėščia? Ankstyvojo nėštumo simptomai yra menstruacijų nebuvimas, krūtų pokyčiai, nuovargis, dažnas šlapinimasis, pykinimas ir vėmimas (rytinis pykinimas). Tačiau šiuos simptomus gali sukelti kiti veiksniai ir jie nebūtinai reiškia, kad esate nėščia, todėl, jei įtariate, kad esate nėščia, atlikite nėštumo testą namuose ir kreipkitės į šeimos gydytoją.

Kaip naudoti ortopedinę pagalvę visiškam komfortui

Kaip naudoti ortopedinę pagalvę visiškam komfortui

Miegas yra labai svarbus jūsų sveikatai, funkcionavimui ir laimei. Kai negaunate pakankamai miego, kitą dieną jaučiatės kaprizingais, susierzinęs ir nelaimingas. Kad kiekvieną naktį gerai išsimiegotumėte, ortopedinės pagalvės puikiai padeda sumažinti raumenų ir nugaros skausmus. Štai kaip naudoti ortopedinę pagalvę ir visa kita, ką reikia žinoti. Ortopedinės pagalvės skirtos įvairiems žmonėms. Tai ypač aktualu tiems, kurie kenčia nuo nekokybiško miego arba ieško būdų pagerinti miego kokybę. Šios pagalvės sukurtos taip, kad pabudus kuo mažiau skaudėtų galvą, kaklą ir pečius. Jos tikslas užtikrindami teisingą padėtį, kad sumažintų skausmą miegant.

Kas yra prostatos vėžys?

Kas yra prostatos vėžys?

Vėžys prasideda tada, kai kūno ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Beveik bet kurios kūno dalies ląstelės gali tapti vėžinėmis ląstelėmis ir išplisti į kitas kūno vietas. Prostatos vėžys prasideda tada, kai prostatos liaukos ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Prostata yra tik vyrų liauka. Jis gamina dalį skysčio, kuris yra spermos dalis. Prostata yra žemiau šlapimo pūslės (tuščiaviduris organas, kuriame laikomas šlapimas) ir prieš tiesiąją žarną (paskutinė žarnyno dalis). Už prostatos yra liaukos, vadinamos sėklinėmis pūslelėmis, kurios pagamina didžiąją dalį skysčių spermai. Šlaplė, kuri yra vamzdelis, kuriuo šlapimas ir sperma iš organizmo išneša per varpą, eina per prostatos centrą. Vyrui senstant prostatos dydis gali keistis. Jaunesniems vyrams jis yra maždaug graikinio riešuto dydžio, tačiau vyresniems ji gali būti daug didesnis.

Šlapimo pūslės kontrolės problemų simptomai ir priežastys (šlapimo nelaikymas)

Šlapimo pūslės kontrolės problemų simptomai ir priežastys (šlapimo nelaikymas)

Kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei turite šlapimo pūslės problemos simptomų, tokių kaip šlapinimasis, šlapimo pūslės kontrolės praradimas, dubens skausmas ar šlapimo nutekėjimas. Šlapimo pūslės problemos gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir sukelti kitų sveikatos problemų. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali gydyti jūsų problemą rekomenduodamas keisti gyvenimo būdą arba pakeisti gydymo priemones.

Medicininės ir nemedicininės kaukės – kokias rinktis?

Medicininės ir nemedicininės kaukės – kokias rinktis?

Nors visos kaukės suteikia tam tikrą apsaugos lygį, svarbu suprasti, kas skiria medicinines kaukes nuo nemedicininių kaukių, renkantis asmenines apsaugos priemones (AAP). 2020 m. Įvykiai į visuomenės dėmesį atkreipė medicininių kaukių ir kitų AAP apsauginę naudą. Šių įvykių metu sveikatos priežiūros įstaigos turėjo apsvarstyti geriausius būdus, kaip apsaugoti savo darbuotojus ir pacientus, turinčius didžiulę paklausą ir apsvarstyti daugybę naujų kintamųjų.

Kodėl reikia matuoti šlapimo rūgštį?

Kodėl reikia matuoti šlapimo rūgštį?

Šlapimo rūgšties šlapimo tyrimas yra tyrimas, kuriuo patikrinama, kiek šlapimo rūgšties yra jūsų šlapinime. Jūsų kūnas gamina šlapimo rūgštį, kai skaido purinus, kurie yra chemikalai jūsų kūno audiniuose ir daugelyje maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip kepenys, ančiuviai, sardinės, džiovintos pupelės ir alus. Šlapimo rūgštis paprastai ištirpsta kraujyje, praeina per inkstus ir palieka kūną, kai šlapiniesi. Tačiau kartais šios rūgšties organizme lieka per daug. Arba jūsų inkstai negali atsikratyti jo pakankamai, arba jūsų kūnas gamina jo per daug. Didelis šlapimo rūgšties kiekis gali sukelti sveikatos problemų.

Storosios žarnos vėžys: ką reikia žinoti

Storosios žarnos vėžys: ką reikia žinoti

Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys, taip pat žinomas kaip žarnyno vėžys, gaubtinės žarnos vėžys arba tiesiosios žarnos vėžys yra bet koks vėžys, paveikiantis storąją ir tiesiąją žarnas. Šios ligos dažnumas visame pasaulyje skiriasi. Pastebėta, kad storosios žarnos vėžys labiau paplitęs šalyse, turinčiose aukštesnę ekonominę būklę, tačiau, remiantis 2021 m. analize, taip pat labiau paveikia mažas pajamas gaunančius asmenis. Mirtingumo lygis mažėjo dėl medicinos pažangos. Be to, 2021 m. analizėje pastebima, kad diagnozių skaičius didėja tarp jaunesnių nei 50 metų žmonių, galbūt dėl aukštesnio patobulinimų lygio. Šiame straipsnyje sužinokite apie storosios žarnos vėžio simptomus ir gydymo būdus. Taip pat sužinokite apie rizikos veiksnius, kurių galima išvengti.

Kaip išsirinkti kraujospūdžio matuoklį, skirtą naudojimui namuose

Kaip išsirinkti kraujospūdžio matuoklį, skirtą naudojimui namuose

Vis daugiau ir daugiau sveikatos vizitų tampa virtualiais, galimybė atlikti pagrindines sveikatos procedūras namuose tapo būtina. Viena iš jų yra kraujospūdžio matavimas. Kraujospūdžio stebėjimas yra svarbus, nes ilgai esantis aukštas kraujospūdis gali pakenkti arterijoms ir širdžiai. Tikrinant kraujospūdį galima stebėti, ar reikalingi vaistai, ir ar vaistai veikia tikslingai. Jei dėl kokių nors priežasčių turite stebėti kraujospūdį, gali atrodyti, kad bandant išsiaiškinti, kurį matuoklį pasirinkti, bus didžiulė pasiūla.

Kas yra fentanilis?

Kas yra fentanilis?

Fentanilis yra galingas sintetinis opioidas, panašus į morfiną, tačiau yra 50–100 kartų stipresnis. Tai receptinis vaistas, kuris taip pat gaminamas ir naudojamas nelegaliai. Kaip ir morfinas, jis yra vaistas, paprastai vartojamas pacientams, kuriems yra stiprus skausmas, ypač po operacijos, gydyti. Jis taip pat kartais vartojamas pacientams, sergantiems lėtiniu skausmu, kurie fiziškai toleruoja kitus opioidus. Tolerancija atsiranda tada, kai norimam poveikiui pasiekti reikia didesnio ir (arba) dažnesnio vaisto kiekio.

Rotovirusas ir jo dažniausi simptomai

Rotovirusas ir jo dažniausi simptomai

Rotavirusas yra virusas, sukeliantis viduriavimą ir kitus žarnyno simptomus. Tai labai užkrečiama ir yra dažniausia kūdikių ir mažų vaikų iki 5 metų viduriavimo priežastis visame pasaulyje. Nors dažniausiai tai pasireiškia mažiems vaikams, suaugusieji taip pat gali užsikrėsti infekcija, nors paprastai ji nėra tokia sunki. Jei pažvelgsite į rotavirusą pro mikroskopą, jis turi apvalią formą. Lotyniškas žodis „ratas“ yra „rota“, kuris paaiškina, kaip virusas gavo savo pavadinimą.

2 tipo diabeto gydymas - pokalbio su gydytoju vadovas

2 tipo diabeto gydymas - pokalbio su gydytoju vadovas

Diabetas yra progresuojanti liga, kuriai reikia kasdienio gydymo. Pokalbio metu užduodami teisingi klausimai padės jums žinoti, ko tikėtis ir kaip geriau valdyti savo būklę. Prieš susitikdami susipažinkite su šiomis bendromis sąlygomis, kad palengvintumėte pokalbį.

Kaip valytis šuns dantis

Kaip valytis šuns dantis

Jūsų šuns dantų valymas yra pagrindinė jūsų augintinio priežiūros dalis. Tačiau dantų priežiūra dažnai gali būti nepastebėta, kol iškyla kokia nors problema, pavyzdžiui, skauda dantį ar kraujuoja iš burnos. Vis dėlto, kaip ir bet kokio sveikatos susirūpinimo atveju, geriau būti iniciatyviam nei reaktyviam.

Šlapimo susilaikymas organizme – ar tai nekenkia sveikatai?

Šlapimo susilaikymas organizme – ar tai nekenkia sveikatai?

Jei negalite šlapintis, nors jaučiate poreikį, o šlapimo pūslė yra pilna, tai vadinama šlapimo susilaikymu. Tai gali trukti trumpai arba ilgai. Ją reikia gydyti, nes gali pakenkti inkstams ar sukelti kitų rimtų komplikacijų. Simptomai dažniausiai atsiranda staiga ir gali tapti labai skausmingi, nes labai norisi palengvinti šlapimo pūslę, bet negalite.

Ir vėl šlapimo takų infekcija?

Ir vėl šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija yra infekcija bet kurioje jūsų šlapimo sistemos dalyje, įskaitant šlapimo pūslę, šlaplę, šlapimtakius (šlapimo vamzdelius) ir inkstus. Negydomos ŠTI gali sukelti inkstų infekciją, kuri gali būti labai rimta, todėl svarbu apsilankyti pas gydytoją, kad jis pradėtų gydymą.

COVID-19 prieš gripą: panašumai ir skirtumai

COVID-19 prieš gripą: panašumai ir skirtumai

COVID-19 (koronavirusas) ir gripas turi daug panašumų ir skirtumų. Sužinokite, ką žinoti ir kaip apsisaugoti nuo šių ligų. COVID-19 pandemijos metu galbūt girdėjote, kad koronavirusinė liga 2019 (COVID-19) yra panaši į gripą. COVID-19 ir gripas yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, kurias sukelia virusai. Jie turi keletą bendrų simptomų. Tačiau atidžiau palyginus, jie gali skirtingai paveikti žmones. Be to, kadangi gripas egzistuoja daug ilgiau, gydytojai žino daugiau apie tai, kaip jį gydyti ir užkirsti kelią, o apie COVID-19 žinios dar plečiasi.

Ar mėlynas šlapimas yra normalus? Kokios yra šlapimo spalvos

Ar mėlynas šlapimas yra normalus? Kokios yra šlapimo spalvos

Standartinę šlapimo spalvą gydytojai vadina „urochromu“. Šlapimas natūraliai turi geltoną pigmentą. Kai būsite hidratuotas, jūsų šlapimas bus šviesiai geltonos, beveik skaidrios spalvos. Jei dehidratuojate, pastebėsite, kad jūsų šlapimas tampa sodrios gintaro spalvos arba net šviesiai rudos spalvos. Įvairūs pigmentai maiste ar vartojamuose vaistuose gali patekti per virškinimo traktą ir pakeisti šlapimo spalvą. Kartais šlapimo spalva gali būti sveikatos būklės veidrodis, kurią reikia gydyti, požymis.

Kaukių ir respiratorių tipai – kas apsaugo geriau?

Kaukių ir respiratorių tipai – kas apsaugo geriau?

Kaukių devėjimas yra svarbi visuomenės sveikatos priemonė siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, todėl svarbu atminti, kad bet kokia kaukė yra geriau nei be kaukės. Kad apsaugotumėte save ir kitus nuo COVID-19, rekomenduojama dėvėti maksimaliai tinkančią apsauginę kaukę, kurią dėvėsite nuolat. Kaukės ir respiratoriai veiksmingai sumažina SARS-CoV-2, viruso, sukeliančio COVID-19, perdavimą, kai yra dėvimi nuolatos ir teisingai. Kai kurios kaukės ir respiratoriai užtikrina aukštesnį apsaugos lygį nei kiti. Svarbiausia tinkamai dėvėti kaukę ar respiratorių, kuris būtų patogus ir gerai apsaugotų. Nors visos kaukės ir respiratoriai suteikia tam tikrą apsaugos lygį, tinkamai pritaikyti respiratoriai užtikrina aukščiausią apsaugos lygį. Apsauginės kaukės ar respiratoriaus dėvėjimas gali būti svarbiausias tam tikrose didesnės rizikos situacijose arba žmonėms, kuriems yra didesnė rizika susirgti sunkia liga. Šiame straipsnyje aprašysime įvairių tipų kaukes ir respiratorius, kuriuos galite naudoti norėdami apsaugoti save ir kitus nuo COVID-19 užsikrėtimo ir plitimo. Kaukės ir respiratoriai gali užtikrinti įvairaus laipsnio apsaugą, o gerai prigludę Nacionalinio darbuotojų saugos ir sveikatos instituto (NIOSH) patvirtinti respiratoriai užtikrina didžiausią apsaugą.

Organizmo degalai - kas jie tokie?

Organizmo degalai - kas jie tokie?

Norint įvertinti diabeto patologiją, svarbu suprasti, kaip organizmas paprastai naudoja maistą energijai gauti. Gliukozė, riebalai ir baltymai yra maisto produktai, kurie maitina kūną. Žinodami, kaip kasos, virškinimo ir žarnyno hormonai dalyvauja maisto apykaitoje, galite suprasti normalią fiziologiją ir tai, kaip atsiranda diabeto problemų.

Svarbiausias klausimas yra - kas ta opa?

Svarbiausias klausimas yra - kas ta opa?

Jūsų kūnas sukuria apsauginį gleivių sluoksnį, kuris apsaugo jūsų skrandžio ir plonosios žarnos gleivinę nuo atšiaurios skrandžio rūgšties, reikalingos maistui skaidyti. Kai gleivių sluoksnis yra nusidėvėjęs arba netinkamai funkcionuoja, rūgštis pradeda pažeisti skrandžio ar plonosios žarnos gleivinę, todėl susidaro opa.

Skrandžio opaligė – nuo ko ji prasideda?

Skrandžio opaligė – nuo ko ji prasideda?

Dažniausias skrandžio opos simptomas yra deginantis arba graužiantis skausmas, atsirandantis pilvo srityje. Tačiau kai kurios skrandžio opos nėra skausmingos ir pastebimos tik tada, kai atsiranda komplikacijų, tokių kaip kraujavimas iš opos.

Pavasaris – erkės ir Laimo liga

Pavasaris – erkės ir Laimo liga

Laimo ligą sukelia keturios pagrindinės bakterijų rūšys: Borrelia burgdorferi ir Borrelia mayonii sukelia Laimo ligą Jungtinėse Valstijose Borrelia afzelii ir Borrelia garinii yra pagrindinės priežastys Europoje ir Azijoje. Labiausiai paplitusi erkių platinama liga šiuose regionuose – Laimo liga, kuria užsikrečiama įkandus užsikrėtusiai juodakojaei erkei, paprastai vadinamai elnio erke. Didesnė tikimybė susirgti Laimo liga, jei gyvenate arba leidžiate laiką žolingose ir labai miškingose vietose, kur klesti Laimo ligą nešiojančios erkės. Erkių užkrėstose vietose svarbu imtis atsargumo priemonių.

Kas sukelia tepliojimo atsiradimą nėštumo metu?

Kas sukelia tepliojimo atsiradimą nėštumo metu?

Nėštumo metu pastebėjus tepliojimus ar nedidelį kraujavimą gali būti baisu, tačiau tai ne visada yra ženklas, kad kažkas negerai. Daugelis moterų, pastebėjusių tepliojimą nėštumo metu, pagimdo sveiką kūdikį. Dėmės yra tada, kai matote šviesų arba nedidelį kiekį rausvo, raudono arba tamsiai rudo (rūdžių spalvos) kraujo. Naudodami tualetą galite pastebėti dėmių atsiradimą arba ant apatinių drabužių matyti kelis kraujo lašus. Jis bus lengvesnis nei mėnesinės, o kraujo neužteks įklotui padengti. Svarbu pažymėti, kad dėmės skiriasi nuo stipresnio kraujavimo, kai jums reikia įkloto ar tampono, kad kraujas neįmirktų per apatinius. Kreipkitės skubios pagalbos, jei nėštumo metu pajutote stiprų kraujavimą.

Medicinos mitai: viskas apie cholesterolį

Medicinos mitai: viskas apie cholesterolį

Iš visų mūsų organizme esančių junginių cholesterolis gali būti vienas iš labiausiai žinomų. Yra daug klaidingos informacijos apie šią riebią medžiagą, nepaisant to, kad ji yra buitinė. Cholesterolis yra esminis gyvūnų ląstelių membranų komponentas; kaip tokį, jį sintetina visos gyvūnų ląstelės. Nepaisant blogo pavadinimo, cholesterolis yra būtinas gyvybei. Tačiau, kai yra didelis kiekis kraujyje, jis padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Cholesterolis kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip riebalai ir kalcis, kaupiasi plokštelėse ant arterijų sienelių. Laikui bėgant tai susiaurina kraujagysles ir gali sukelti komplikacijų, įskaitant insultą ir širdies priepuolį.

6 geriausi kolageno papildų vartojimo privalumai

6 geriausi kolageno papildų vartojimo privalumai

Kolagenas yra gausiausias baltymas esantis jūsų kūne. Tai pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, sudarantis kelias kūno dalis, įskaitant sausgysles, raiščius, odą ir raumenis. Kolagenas atlieka daug svarbių funkcijų, įskaitant odos struktūros suteikimą ir kaulų stiprinimą.

Medicinos mitai: 11 nesusipratimų dėl migrenos

Medicinos mitai: 11 nesusipratimų dėl migrenos

Birželis yra nacionalinis migrenos ir galvos skausmo supratimo mėnuo. Migrena yra dažna liga, kuria serga iki 148 milijonų visame pasaulyje. Kai kurie įrodymai rodo, kad migrenos paplitimas gali didėti visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, migrena moterims yra du kartus dažniau nei vyrams.

Kas yra insultas ir kaip jį atpažinti?

Kas yra insultas ir kaip jį atpažinti?

Insultas, taip pat žinomas kaip smegenų kraujotakos sutrikimas arba CVA, yra tada, kai dalis smegenų praranda aprūpinimą krauju, o kūno dalis, kurią kontroliuoja kraujo netekusios smegenų ląstelės, nustoja veikti. Šis kraujo tiekimo praradimas gali būti išeminis dėl kraujotakos trūkumo arba hemoraginis dėl kraujavimo į smegenų audinį.

Medicinos mitai. Viskas apie insultą

Medicinos mitai. Viskas apie insultą

Šiame straipsnyje pateiksime kelias klaidingas nuomones apie insultą. Tarp daugelio nesusipratimų aptarsime, ar insultas yra širdies problema ir ką reikia žinoti apie mini insultus ir paralyžių. Naudodamasis ekspertų įžvalgomis ir kolegų recenzuotais tyrimais, siekdami išsiaiškinti faktus iš fantastikos, pasistengsime įnešti aiškumo mitų apimtame sveikatos žurnalistikos pasaulyje. 2019 m. insultas buvo antroji pagrindinė mirtingumo priežastis visame pasaulyje ir sudarė 11 % mirčių. Lietuvoje 2019 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. visų mirusiųjų.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai III dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai III dalis

Cheminė pneumonija yra neįprastas plaučių dirginimo tipas. Plaučių uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos ar virusai. Cheminės pneumonijos atveju plaučių audinio uždegimas atsiranda nuo nuodų ar toksinų. Tik nedidelę dalį pneumonijos sukelia cheminės medžiagos. Daugelis medžiagų gali sukelti cheminę pneumoniją, įskaitant skysčius, dujas ir mažas daleles, pvz., dulkes ar dūmus, dar vadinamas kietosiomis dalelėmis. Kai kurios cheminės medžiagos kenkia tik plaučiams; tačiau kai kurios toksiškos medžiagos, be plaučių, veikia kitus organus ir gali sukelti rimtą organų pažeidimą arba mirtį.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai II dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai II dalis

Gydytojas gali pasakyti, ar sergate bakterine pneumonija, tik jus apžiūrėjęs ir uždavęs klausimus apie jūsų simptomus ir bendrą sveikatos būklę. Jie tikriausiai klausys jūsų plaučių stetoskopu. Tai leis jiems išgirsti garsus, rodančius, kad jūsų plaučiuose yra skysčio. Bet jei jie nėra tikri, gali tekti pasidaryti krūtinės ląstos rentgenogramą. O kai kuriems žmonėms gali prireikti papildomų tyrimų.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai I dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai I dalis

Pneumonija (plaučių uždegimas), plaučių infekcija, gali sukelti kosulį, skausmą krūtinėje ar švokštimą. Galite manyti, kad tai tik peršalimas ar gripas, bet kaip tuomet atskirti? Tam tikri papildomai simptomai gali suteikti jums užuominų. Kviečiame paskaityti straipsnį ir plačiau susipažinti su plaučių uždegimu, jo rūšimis ir gydymu.

Apie fentanilį - tai ką reikia žinoti

Apie fentanilį - tai ką reikia žinoti

Fentanilis yra stiprus opioidinis skausmą malšinantis vaistas. Jis vartojamas stipriam skausmui malšinti, pvz., operacijos metu arba po jos, rimto sužalojimo, arba skausmui nuo vėžio. Jis taip pat naudojamas kitokio pobūdžio skausmui, kurį jau seniai jautėte, kai nustojo veikti silpnesni skausmą malšinantys vaistai.

Vyresnių vaikų šlapinimasis į lovą

Vyresnių vaikų šlapinimasis į lovą

Įprasta, kad 6 metų ir jaunesni vaikai sušlapina lovą, tačiau lovą gali šlapintis ir vyresni vaikai. Jei jūsų vaikas yra vyresnis nei 6 metų ir šlapinasi lovą, galite tai padaryti.

Mamograma – kas tai?

Mamograma – kas tai?

Mamograma yra jūsų krūtų rentgeno vaizdas. Jis gali būti naudojamas krūties vėžio atrankai arba diagnostikos tikslais, pavyzdžiui, norint ištirti simptomus ar neįprastus kito vaizdo tyrimo rezultatus. Mammogramos metu jūsų krūtys suspaudžiamos tarp dviejų tvirtų paviršių, kad išskleistų krūties audinį. Tada rentgeno nuotrauka užfiksuoja nespalvotus vaizdus, kurie rodomi kompiuterio ekrane ir tiriami dėl vėžio požymių. Mammogramos atlieka pagrindinį vaidmenį atliekant krūties vėžio patikrą. Jie gali aptikti krūties vėžį, kol jis nesukels požymių ir simptomų. Įrodyta, kad mamografija sumažina mirties nuo krūties vėžio riziką. Tradicinė mamografija sukuria dvimačius krūties vaizdus. Naujesnis mamografijos tipas, vadinamas 3D mamografija (krūties tomosinteze), sukuria trimačius krūties vaizdus. Daugelis medicinos įstaigų siūlo 3D mamografiją, be tradicinės 2D mamografijos krūties vėžio patikrai.

Kačių imunodeficito virusas (FIV) – ar ji išgydoma?

Kačių imunodeficito virusas (FIV) – ar ji išgydoma?

Kačių imunodeficito virusas arba katės FIV yra retrovirusinė infekcija, pirmą kartą aptikta JAV katėms. Virusas dažnai vadinamas kačių ŽIV arba kačių AIDS, nes jis turi panašų poveikį katėms. Kačių, užsikrėtusių kačių imunodeficito virusu (FIV), simptomai gali pasireikšti tik praėjus metams po pirminės infekcijos. Nors virusas veikia lėtai, katės imuninė sistema stipriai susilpnėja, kai liga įsivyrauja. Dėl to katė yra jautri įvairioms antrinėms infekcijoms. Užkrėstos katės, kurioms teikiama palaikomoji medicininė priežiūra ir laikomos be streso, patalpose, gali gyventi gana patogiai kelis mėnesius ar metus, kol liga pasiekia lėtinę stadiją. Virusas žudo ar pažeidžia kačių imuninės sistemos ląsteles, dažnai nukreiptas į baltųjų kraujo kūnelių. Nuolatinė FIV žala katėms ilgainiui silpnina imuninę sistemą. Kai tai atsitiks, FIV katės gali tapti pažeidžiamos antrinių infekcijų.

Ką verta žinoti apie meningitą? I dalis

Ką verta žinoti apie meningitą? I dalis

Meningitas yra smegenų dangalų uždegimas. Smegenų dangalai yra trys membranos, apimančios smegenis ir nugaros smegenis. Meningitas gali atsirasti, kai užkrėstas skystis aplink smegenų dangalus. Dažniausios meningito priežastys yra virusinės ir bakterinės infekcijos.

Ką verta žinoti apie meningitą? II dalis

Ką verta žinoti apie meningitą? II dalis

Kiekvienas meningito tipas turi šiek tiek kitokią priežastį, tačiau galiausiai kiekvienas veikia vienodai: bakterija, grybas, virusas ar parazitas plinta per kraują, kol pasiekia smegenis ar nugaros smegenis. Ten jis įsiskverbia į gleivinę ar skysčius aplink šias gyvybiškai svarbias kūno dalis ir pradeda vystytis į labiau pažengusią infekciją. Neinfekcinis meningitas yra fizinio sužalojimo ar kitos būklės rezultatas; tai nėra susijusi su infekcija.

Kaip išmokinti berniuką naudotis puoduku, žingsnis po žingsnio

Kaip išmokinti berniuką naudotis puoduku, žingsnis po žingsnio

Ar esate pasiruošęs ryžtis ir “puodukuoti” savo mažą žmogų? Sveikinu! Tai didelis žingsnis jums abiem, jei jūs ketinate tai padaryti. Galbūt girdėjote iš kitų tėvų, kad mokyti berniukus yra sunkiau nei mergaites. Tai nebūtinai tiesa. Visi vaikai proceso metu parodys skirtingas stiprybes ir keistenybes. Taigi sėkmė kur kas labiau susijusi su mokymu, kuris kalba jūsų vaikui, o ne pagal konkretaus berniuko patarimus. Tačiau yra keletas patarimų ir gudrybių, kurie gali padėti jūsų vaikinui išmokti, kad galėtumėte pasisveikinti su dideliais vaikiškais apatiniais ir visam laikui atsisveikinti su sauskelnėmis. Ahhh, nebeliko sauskelnių. Tai skamba gerai, ar ne?

Drėkintuvai ir sveikata – ką tai turi bendro?

Drėkintuvai ir sveikata – ką tai turi bendro?

Kas yra drėkintuvas? Drėkinamoji terapija prideda drėgmės į orą, kad būtų išvengta sausumo, kuris gali sudirginti daugelį kūno dalių. Drėkintuvai gali būti ypač veiksmingi gydant odos, nosies, gerklės ir lūpų sausumą. Jie taip pat gali palengvinti kai kuriuos gripo ar peršalimo sukeltus simptomus. Tačiau per didelis drėkintuvų vartojimas gali pabloginti kvėpavimo takų problemas. Svarbu žinoti, kaip juos teisingai naudoti.

Ar galite sulaukti mėnesinių ir vis tiek būti nėščia?

Ar galite sulaukti mėnesinių ir vis tiek būti nėščia?

Trumpas atsakymas yra ne. Nepaisant visų ten esančių teiginių, neįmanoma turėti mėnesinių nėštumo metu. Priešingai, ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu gali atsirasti „dėmių“, kurios paprastai būna šviesiai rausvos arba tamsiai rudos spalvos. Paprastai, jei kraujavimo pakanka užpildyti pagalvėlę ar tamponą, tai yra ženklas, kad tikriausiai nesate nėščia. Jei nėštumo testas buvo teigiamas ir gausiai kraujuojate, kreipkitės į gydytoją.

Nugaros skausmas – kada verta sunerimti?

Nugaros skausmas – kada verta sunerimti?

Nugaros skausmas yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių žmonės kreipiasi į gydytoją arba praleidžia darbą, ir tai yra pagrindinė negalios priežastis visame pasaulyje. Laimei, galite imtis priemonių, kad išvengtumėte daugumos nugaros skausmo epizodų arba juos palengvintumėte. Jei prevencija nepavyks, paprastas gydymas namuose ir tinkama kūno mechanika dažnai išgydys jūsų nugarą per kelias savaites ir išlaikys jos funkcionalumą. Chirurgija retai reikalinga nugaros skausmui gydyti.

Kaip susidoroti ir išlikti saugiam esant dideliam karščiui

Kaip susidoroti ir išlikti saugiam esant dideliam karščiui

Esant dideliam karščiui, lengva dehidratuoti arba kūnas gali perkaisti. Jei taip atsitiktų, gali išsivystyti šilumos mėšlungis, išsekimas ar net šilumos smūgis. Šilumos smūgis yra ekstremali medicininė situacija, kuri gali sukelti nuolatinį gyvybiškai svarbių organų pažeidimą ar net mirtį, jei nebus nedelsiant gydoma. Didelis karštis taip pat gali pabloginti esamas sveikatos sąlygas. Geriausias būdas išgyventi karštį yra planuoti iš anksto karštas dienas ir žinoti, ką daryti, kai užklumpa karštis. Karštas oras gali pakenkti visiems, įskaitant jaunus ir sveikus. Tačiau kai kuriems žmonėms gresia didesnė rizika nei kitiems.

COVID-19 vakcina: ką daryti atsiradus šalutiniam poveikiui

COVID-19 vakcina: ką daryti atsiradus šalutiniam poveikiui

Šiame straipsnyje mes apžvelgiame nereceptines galimybes ir gydymosi namuos būdus šalutiniam COVID-19 vakcinos poveikiui. Visi duomenys ir statistika remiasi viešai prieinamais duomenimis paskelbimo metu. Dalis informacijos gali būti pasenusi. Apsilankykite mūsų šalies koronaviruso centre ir sekite tiesioginių naujinimų puslapį, kad gautumėte naujausios informacijos apie COVID-19 pandemiją.

Prostatos tyrimas (vėžio patikros gairės)

Prostatos tyrimas (vėžio patikros gairės)

Yra aiškių įrodymų, kad atranka naudojant prostatos specifinio antigeno (PSA) testą gali sumažinti mirčių nuo prostatos vėžio skaičių. Tačiau prostatos vėžys dažnai taip lėtai auga, kad vyrui nesukeltų jokių problemų per visą jo gyvenimą. Dėl šios priežasties daugeliui vyrų prostatos vėžys nėra naudingas ir gali be reikalo nukentėti nuo jo šalutinių poveikių, pavyzdžiui, ilgalaikių šlapimo ir lytinės funkcijos problemų. Gydytojai visame pasaulyje rekomenduoja vyrams, besidomintiems ankstyvu prostatos vėžio nustatymu, pranešti apie jų riziką ir išsitirti ar bent apsvarstyti patikrą pagal toliau pateiktas gaires. Pateikiame atrankos gaires, kad atspindėtų kruopštų naudos - sumažėjusių mirčių nuo vėžio - ir žalos, kurią gali sukelti nereikalingas vyrų, kurių vėžys nepakenktų jų sveikatai ar išgyvenimui, pusiausvyrą.

Trigliceridai: kodėl jie svarbūs?

Trigliceridai: kodėl jie svarbūs?

Trigliceridai yra svarbūs širdies sveikatos matavimui. Kodėl trigliceridai yra svarbūs - ir ką daryti, jei jūsų trigliceridų kiekis yra per didelis. Jei stebite kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, jums gali tekti stebėti dar ką nors: pvz savo trigliceridus. Jei jūsų kraujyje yra didelis trigliceridų kiekis, galite padidinti širdies ligų riziką. Tačiau tas pats gyvenimo būdo pasirinkimas, kuris skatina bendrą sveikatą, taip pat gali padėti sumažinti trigliceridų kiekį.

Koronaviruso liga, 2019 m. (COVID-19)

Koronaviruso liga, 2019 m. (COVID-19)

Koronavirusai yra virusų šeima, galinti sukelti tokias ligas kaip peršalimas, sunkus ūminis kvėpavimo sindromas (SARS) ir Artimųjų Rytų kvėpavimo sindromas (MERS). 2019 m. naujas koronavirusas buvo nustatytas kaip ligos protrūkio, kilusio iš Kinijos, priežastis. Dabar virusas yra žinomas kaip sunkus ūminis kvėpavimo sindromo koronavirusas 2 (SARS-CoV-2). Jos sukelta liga vadinama koronaviruso liga 2019 (COVID-19). 2020 m. kovo mėn. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė COVID-19 protrūkinę pandemiją.

Gerybinė prostatos hiperplazija – kas tai ir kaip ją gydyti?

Gerybinė prostatos hiperplazija – kas tai ir kaip ją gydyti?

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH), dar vadinama prostatos liaukos padidėjimu, yra dažna vyresnio mažiaus vyrų būklė. Padidėjusi prostatos liauka gali sukelti nemalonius šlapinimosi simptomus, pavyzdžiui, blokuoti šlapimo nutekėjimą iš šlapimo pūslės. Tai taip pat gali sukelti šlapimo pūslės, šlapimo takų ar inkstų sutrikimus. Yra keletas veiksmingų prostatos liaukų padidėjimo gydymo būdų, įskaitant vaistus, minimaliai invazines terapijas ir chirurgiją. Norėdami pasirinkti geriausią variantą, jūs ir jūsų gydytojas atsižvelgs į jūsų simptomus, prostatos dydį, kitas galimas sveikatos sąlygas ir jūsų pageidavimus.

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – kas tai?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – kas tai?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) atsiranda, kai skrandžio rūgštis dažnai teka atgal į vamzdelį, jungiantį burną ir skrandį (stemplę). Šis praplovimas (rūgšties refliuksas) gali dirginti stemplės gleivinę. Daugelis žmonių laikas nuo laiko patiria rūgšties refliuksą. GERL yra lengvas rūgšties refliuksas, pasireiškiantis mažiausiai du kartus per savaitę, arba vidutinio sunkumo ar sunkus rūgšties refliuksas, pasireiškiantis bent kartą per savaitę. Daugelis žmonių gali valdyti GERL diskomfortą pakeisdami gyvenimo būdą ir be recepto vartojamus vaistus. Tačiau kai kuriems žmonėms, sergantiems GERL, simptomams palengvinti gali prireikti stipresnių vaistų ar operacijos.

Ar visi jogurtai pagerins žarnyno būklę?

Ar visi jogurtai pagerins žarnyno būklę?

Gana dažnai žmonės pastebi jogurtinius gaminius, kurių etiketėse tvirtinama, kad juose esančios bakterijos gyvos patenka tiesiai į žarnyną. Ar tikrai tokie produktai stiprina mūsų organizmą? Jei įdėmiau paskaitytumėte, kas parašyta etiketėje, pastebėtumėte, kad ten surašyti gaminyje esančių pieno rūgšties bakterijų arba bifidobakterijų pavadinimai. Jei šios bakterijos derėtų su jūsų žarnyne tarpsančiomis ir jos tarpusavyje galėtų sugyventi, tai iš šio gaminio tikrai verta tikėtis palankių rezultatų. Kitaip tariant sprendžiant pagal individualaus žarnyno būklę, ne visi jogurtai yra tinkami. Kodėl? Skaitykite toliau.

Kam reikalinga ortopedinė pagalvė?

Kam reikalinga ortopedinė pagalvė?

Mes visi tai patyrėme, jūs pabundate su skausmu ar diskomfortu kažkur savo kūne ir galvojate „aš turėjau miegoti juokinga poza“. Kartais skausmas praeina, bet kartais jis gali būti gana stiprus. Kai kuriems žmonėms tai nėra tik retkarčiais pasitaikantys nepatogumai. Netinkamas miegas gali sutrikdyti kraujotaką ir sukelti ilgalaikius skausmus ir (arba) diskomfortą. Kaltininkas gali būti jūsų lova. Tačiau naujos lovos įsigijimas gali būti didelė investicija, o jūs galbūt dar nesate pasiruošę. O gal jūs dalijatės lova, o jūsų partneris myli lovą tokią, kokia yra. Ortopedinė, „memory foam“ pagalvė yra puikus būdas užtikrinti komfortą ir suteikti jums laimingą, ramų miegą. Štai keletas privalumų!

Žarnyno problemų tipai ir gydymo būdai

Žarnyno problemų tipai ir gydymo būdai

Vyrauja nuomonė, kad, norint sužadinti žarnyno tuštinimąsi, reikėtų pavartoti daugiau ląstelienos turinčio maisto. Deja, daugiau maistinės ląstelienos turinčių produktų (pavyzdžiui, varnalėšų šaknų, rudųjų ryžių) vartojimas gali sukelti neigiamų padarinių – pilvo tempimą kurį dažnai patiria šio tipo žarnyną turintys žmonės. Kur kas geresnis sprendimas – nustoti valgyti vėlyvu paros metu, nebegerti šaltų gėrimų ar nevartoti aštrių prieskonių, tokių kaip raudonieji pipirai.

Ar vitaminas D gali apsaugoti nuo koronaviruso ligos 2019 m. (COVID-19)?

Ar vitaminas D gali apsaugoti nuo koronaviruso ligos 2019 m. (COVID-19)?

Ar vartojant vitamino D priedą galima išvengti infekcijos viruso, sukeliančio koronaviruso ligą 2019 (COVID-19)? Atsako Mayo klinikos gydytojas Viljamas F. Maršalas.

Kaip atliekamas greitas Covid-19 antigenų tyrimas ir ar jis tikslus?

Kaip atliekamas greitas Covid-19 antigenų tyrimas ir ar jis tikslus?

„Covid-19“ sergamumas Lietuvoje vis dar yra labai didelis, o tai esant įtemptai ekonominei padėčiai kelia pavojų įmonėms, kurioms neleidžiama dirbti nuotoliniu būdu dėl jų veiklos specifikos. Atrankiniai bandymai, naudojant greitus testus, kuriais virusas nustatomas per 15–20 minučių, nenaudojant laboratorijos, gali užkirsti kelią infekcijos plitimui gamyklose ar patalpose dirbančiose komandose.

Tikrinti vidurių užkietėjimą galima pagal tuštinimo reguliarumą

Tikrinti vidurių užkietėjimą galima pagal tuštinimo reguliarumą

Vidurių užkietėjimas – viena iš priežasčių, kodėl pašlyja žarnyno mikrofloros būklė. Užkietėjimo profilaktika ta vienintelė priemonė šiai problemai spręsti. Nors vidurių užkietėjimas neturi aiškaus apibrėžtumo, ir medicininėje diagnostikoje, ir su medicina susijusiuose žurnaluose jis aptakiai apibūdinamas kaip būklė, kada individas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę arba, kasdien reguliariai tuštinantis, lieka nevisiško išsituštinimo jausmas.

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas, taip pat žinomas kaip ne IgE sukeltas padidėjęs maisto jautrumas arba ne alerginis maisto padidėjęs jautrumas, reiškia sunkumus, susijusius su tam tikrų maisto produktų virškinimu. Svarbu pažymėti, kad maisto produktų netoleravimas skiriasi nuo alergijos maistui.

Atopijai ir astmai išsivystyti nepalanki aplinka

Atopijai ir astmai išsivystyti nepalanki aplinka

„Išsivysčiusiose bendruomenėse dėl pernelyg higieniškos gyvenamosios aplinkos vis dažnėja atopinio dermatito arba šienligės atvejai. „Ši teorija vadinama higienos hipoteze ir mokslininkai jai pritaria. Tiesa tokia, kad alerginiai simptomai jau vadinami civilizacijos liga ir pažangiose pramonės valstybėse tokių atvejų nenumaldomai daugėja. Pavyzdžiui, 1980 m. Japonijoje pradinių klasių mokinių, kuriems prognozuota alergijų sukelta astma, buvo tik 1 proc., o dabar šis skaičius jau išaugęs keturis kartus.

Klaidingi įsitikinimai apie fermentinius gėrimus

Klaidingi įsitikinimai apie fermentinius gėrimus

Nors fermentiniai gėrimai, kuriuose neva esama ypač daug fermentų, jau yra tapę didžiausiu susižavėjimo objektu iš visų maisto papildų, specialistai stengiasi visus atkalbėti nuo kasdieninio jų vartojimo. Paieškoję šių fermentinių gėrimų internete, rasite nesuskaičiuojamą daugybę dietinių geriamųjų produktų, kuriais žadama padėti vartotojui sveikai numesti svorio. Tačiau mūsų organizmas negali tiesiogiai įsisavinti ant šių gaminių etikečių nurodytų fermentų dėl tų pačių priežasčių, kurios buvo yra kalbant apie žaliuosius kokteilius. Beje, būna ir kitokių kontraversiškų pareiškimų apie fermentinius gėrimus.

Multicare in matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Multicare in matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Matuoklis multiCare-in cholesterolio, gliukozės ir trigliceridų kontrolei kraujyje. MultiCare-in - tai naujas portatyvus matuoklis, skirtas savarankiškai kontroliuoti gliukozės, cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje. Matuoklį galima naudoti tiek gydytojo kabinete, tiek namuose. Atmintyje išlaiko iki 500 tyrimų rezultatų su data ir laiku. Rezultatai gaunami per 1 min. Matuoklyje įdegta speciali programinė įranga, remiantis vyrų ir moterų kraujo charakteristikomis, atsižvelgiant į kraujo sudėties skirtumą prieš ir po valgio. Šis koregavimas padidina rezultato tikslumą.

EasyTouch GCU matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

EasyTouch GCU matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Inovatyvus aparatas cukraus kiekiui kraujyje matuoti gali padėti matuoti ne tik gliukozės kiekį kraujyje, tačiau nurodyti ir papildomus rodiklius, kaip kad nurodyti cholesterolio ir šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Vienas prietaisas padės kur kas plačiau įvertinti savo organizmo būklę, sekti jos pokyčius ir tai pat į juos reaguojant padėti organizmui tinkamai prisitaikyti. Kai kuriems žmonėms medikamentai yra kasdienybės dalis, tačiau norėdami sumažinti suvartojamų vaisų kiekį – gerkite juos tik tada, kai yra poreikis. Naudodami prietaisus galite lengvai, greitai ir paprastai pats ištirti savo organizmo reakcijas ir į jas reaguojant vartoti medikamentus.

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys yra vėžio rūšis, prasidedanti storojoje žarnoje. Storoji žarna yra galutinė virškinamojo trakto dalis. Storosios žarnos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, nors jis gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Paprastai jis prasideda nuo mažų, nervinių (gerybinių) ląstelių sankaupų, vadinamų polipais, susidarančių gaubtinės žarnos viduje. Laikui bėgant kai kurie iš šių polipų gali tapti storosios žarnos vėžiu.

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – tai skrandyje aptinkama bakterija. Šis bakterija yra ypatinga tuo, kad, priešingai nei daugelis kitų, yra prisitaikiusi gyventi skrandyje esančioje rūgščioje terpėje. PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) duomenimis, šią bakteriją savo skrandžio gleivinėje nešioja didžioji žmonių populiacijos dalis (70-80 proc.), iš jų opalige suserga tik 10 proc. Daugelis gyvena, net nežinodami, kad ją turi, todėl mokslininkai padarė išvadą, kad:

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija, arba ŠTI, yra infekcija bet kurioje jūsų šlapimo sistemos dalyje, įskaitant inkstus, šlapimo pūslę, šlapimtakį ir šlaplę. Jei esate moteris, turite didelę tikimybę užsikrėsti šlapimo takų infekcija. Kai kurie ekspertai įvertina kad susirgti šlapimo takų infekcija gali net 1 iš 2 moterų. Daugelis moterų turi ŠTI infekcijas kartais metų metus. Maždaug 1 iš 10 vyrų susirgs ŠTI per savo gyvenimą. Štai kaip tvarkyti ŠTI ir kaip sumažinti tikimybę, ją susirgti.

Ankstyvojo nėštumo simptomai

Ankstyvojo nėštumo simptomai

Nėštumo testai ir ultragarsas yra vieninteliai būdai nustatyti, ar esate nėščia, tačiau yra ir kitų požymių bei simptomų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį. Ankstyvieji nėštumo požymiai yra daugiau nei praleistas menstruacijų periodas. Tai taip pat gali būti rytinis pykinimas, jautrumas kvapui ir nuovargis.

Vitamino D svarba mūsų organizmui

Vitamino D svarba mūsų organizmui

Vitaminas D yra būtinas sveikiems kaulams formuoti ir palaikyti. Taip yra todėl, kad kalcis, pagrindinis kaulų komponentas, jūsų organizmas gali pasisavinti tik tada, kai yra vitamino D. Jūsų kūnas gamina vitaminą D, kai tiesioginiai saulės spinduliai paverčia jūsų odos cheminę medžiagą aktyvia vitamino forma (kalciferoliu).

Streptokoko A bakterija

Streptokoko A bakterija

Streptokokas A yra bakterinė infekcija, dėl kurios gerklė gali skaudėti ir perštėti. Streptokokas A sudaro tik nedidelę gerklės skausmo dalį.

Šlapimo spalvos ir jo reikšmės?

Šlapimo spalvos ir jo reikšmės?

Šlapimas gali daug pasakyti apie tai, kas vyksta jūsų kūne. Jis gali būti įvairių spalvų nuo šviesiai geltonos iki tamsiai gintarinės ir net žalios, rožinės ar oranžinės spalvos. Daktaras Bilal Kaaki iš „UnityPoint Health“ klinikos, paaiškina, kaip skirtingi maisto produktai, vaistai ir ligos gali pakeisti šlapimo spalvą ir kas gali būti laikoma nenormalia šlapimo spalva.

Narkotikų testai iš seilių

Narkotikų testai iš seilių

Narkotikų testas iš seilių yra tiriamasis testas, naudojamas nustatyti narkotinių medžiagų vartojimą. Narkotikų testas iš seilių dažniau naudojamas kaip alternatyva narkotikų tyrimams iš šlapimo. Juos lengviau valdyti. Mėginius, kurie yra surinkti iš asmens, beveik neįmanoma suklastoti. Narkotikų testai naudojami viskam, pradedant patikrinimu prieš įdarbinimą ir atsitiktiniu ar periodiniu testavimu, baigiant testavimu po avarijos. Kai kurios policijos pajėgos narkotikų patikrinimui kelyje taip pat naudoja seilių testus, kai įtaria, kad kažkas vairuoja veikiamas marihuanos ar kitų medžiagų.

Ką reikia žinoti apie narkotikų testą iš šlapimo

Ką reikia žinoti apie narkotikų testą iš šlapimo

Testas iš šlapimo yra labiausiai paplitęs narkotikų tyrimo metodas. Jis yra neskausmingas, lengvas, greitas ir ekonomiškas. Jie taip pat gali patikrinti tiek nelegalius, tiek receptinius vaistus.

Pirmoji pagalba – pritrintos pūslelės

Pirmoji pagalba – pritrintos pūslelės

Jei pūslelė nėra labai skausminga, stenkitės, kad ji nebūtų pažeista. Nepažeista oda ant pūslelės gali sukurti natūralų barjerą bakterijoms ir sumažinti infekcijos riziką. Uždenkite pažeistą odą su pleistru. Kreipkitės į gydytoją, jei pūslelės atrodo užkrėstos. Jei sergate cukriniu diabetu ar bloga kraujotaka, prieš pradėdami patys gydytis pūsleles, paskambinkite gydytojui.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (III dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (III dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (I dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (I dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (II dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (II dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Ar nosies aspiratoriai yra pavojingi kūdikiams? Svarbu juos naudoti atsargiai

Ar nosies aspiratoriai yra pavojingi kūdikiams? Svarbu juos naudoti atsargiai

Bandymas nuraminti kūdikį su užsikimšusia nosimi yra vienas iš labiausiai gąsdinančių dalykų, su kuriais gali susidurti naujieji tėvai. Natūralu, kad kūdikis, kuris negali tinkamai kvėpuoti, negali nei valgyti, nei miegoti (tai reiškia, kad jūs taip pat negalite miegoti), taip pat jūs kūdikiui negalite duoti nereceptinį dekongestantą ar dėžutę servetėlių. Vieninteliai galimi variantai – apart išskyrų ištraukimas iš nosies su burna yra guminės švirkštynės, arba į žarnelę panašūs nosies aspiratoriai (higieniškesnis metodas iš burnos į šnervę). Bet ar kūdikių šnervės traukikliai yra pavojingi?

Koks yra rekomenduojamas amžius prostatos patikrai?

Koks yra rekomenduojamas amžius prostatos patikrai?

Prostata yra liauka, padedanti gaminti spermą, kuri yra skystis, pernešantis spermatozoidus. Prostata yra tiesiai po šlapimo pūsle prieš tiesiąją žarną.

14 dažniausiai pasitaikančių glitimo netoleravimo požymių

14 dažniausiai pasitaikančių glitimo netoleravimo požymių

Gliuteno netoleravimas yra gana dažna problema. Jam būdingos neigiamos reakcijos į glitimą - baltymą, esantį kviečiuose, miežiuose ir rugiuose. Celiakija yra sunkiausia glitimo netoleravimo forma. Tai yra autoimuninė liga, kuria serga apie 1% gyventojų ir kuri gali sukelti žalos virškinimo sistemoje.

Rektalinės temperatūros matavimas – kas tai?

Rektalinės temperatūros matavimas – kas tai?

Rektalinė temperatūra tai būdas nustatyti vaiko temperatūrą. Tokio tipo temperatūros matavimą galima daryti jaunesniems nei 5 metų vaikams. Tiesiosios žarnos temperatūra nustatoma termometrą švelniai įdedant į vaiko tiesiąją žarną. Tiesioji žarna yra žarnos pabaiga. Anga įeinantį į tiesiąją žarną vadinama išange. Įsitikinkite, kad labai atsargiai laikotės nurodymų matuojant tiesiosios žarnos temperatūrą. Nematuokite tiesiosios žarnos temperatūros, jei jūsų vaikui operavo tiesiąją žarną, turėjo kokių nors tiesiosios žarnos sutrikimų ar lengvai kraujavo.

Fermentinių mielių ląstelių nauda organizmui

Fermentinių mielių ląstelių nauda organizmui

Būtų galima teigti, kad fermentinės mielių ląstelės tinka kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ląstelių sveikata ir jų gyvybingumu, sukaupti energijos, išvengti ankstyvojo senėjimo simptomų, užkirsti kelią ligoms bei sustiprinti imuninę sistemą. Tačiau pasaulyje yra žmonių, kuriems labiau nei kitiems, fermentinės mielių ląstelės naudingesnės. Žemiau plačiau pakalbėsime apie šias žmonių grupes, kurioms fermentinės mielių ląstelės ypač naudingos.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (III)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (III)

Prostatos vėžys reiškia, kad vėžinės ląstelės susidaro prostatos audiniuose. Prostatos vėžys linkęs lėtai augti, palyginti su daugeliu kitų vėžių. Ląstelių pokyčiai gali prasidėti 10, 20 ar net 30 metų, kol navikas taps pakankamai didelis, kad sukeltų simptomus. Ilgainiui vėžinės ląstelės gali išplisti (metastazuoti). Pasirodžius simptomams, vėžys jau gali būti pažengęs.

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU Šiuo naujos kartos automatiniu elektroniniu kraujospūdžio matuokliu gali naudotis medikai ir pacientai, kad galėtų stebėti ir nustatyti suaugusių asmenų diastolinį, sistolinį kraujospūdį ir pulsą kiekvieną kartą, kai manžetė yra uždėta ant kairiojo žasto.

Kas tiriama šlapimo tyrimo metu?

Kas tiriama šlapimo tyrimo metu?

Šlapimą gamina inkstai, du kumščio dydžio organai, esantys abiejose stuburo pusėse, šonkaulių apačioje. Inkstai filtruoja atliekas iš kraujo, padeda reguliuoti vandens kiekį organizme ir kaupia baltymus, elektrolitus ir kitus junginius, kuriuos organizmas gali naudoti pakartotinai. Viskas, kas nereikalinga, pašalinama su šlapimu, einant iš inkstų per šlapimtakius į šlapimo pūslę, tada per šlaplę ir iš organizmo. Šlapimas paprastai yra geltonas ir gana skaidrus, tačiau kiekvieną kartą, kai žmogus šlapinasi, šlapimo spalva, kiekis, koncentracija, turinys šiek tiek skirsis dėl skirtingų sudedamųjų dalių.

Apie PSA testą (I)

Apie PSA testą (I)

PSA testas yra kraujo tyrimas, kuris gali padėti diagnozuoti prostatos problemas, įskaitant prostatos vėžį. Šiame straipsnyje paaiškiname, kas gali atlikti PSA testą, kas nutiks, jei atliksite testą, ir ką gali reikšti jūsų PSA rezultatai. PSA testai turi privalumų ir trūkumų. Prieš nuspręsdami, ar atlikti testą, turėsite apie tai pasikalbėti su savo šeimos gydytoju arba bendrosios praktikos slaugytoja.

Apie PSA testą (II)

Apie PSA testą (II)

Svarbu apgalvoti PSA testo privalumus ir trūkumus. PSA testo atlikimas yra asmeninis sprendimas - kas gali būti svarbu vienam vyrui, gali būti ne taip kitam.

Kas yra H. pylori infekcija?

Kas yra H. pylori infekcija?

H. pylori yra paplitusi bakterijų rūšis, auganti virškinamajame trakte ir turinti polinkį pulti skrandžio gleivinę. Ja užkrėsta maždaug 60 procentų suaugusių žmonių skrandžių. H. pylori infekcijos paprastai yra nekenksmingos, tačiau jos yra atsakingos už daugumą skrandžio ir plonosios žarnos opų.

Ką reikia žinoti apie norovirusą?

Ką reikia žinoti apie norovirusą?

Norovirusas, dar vadinamas žieminio vėmimo infekcija. Kuri yra dažna viduriavimo ir gastroenterito priežastis. Nors norovirusas dažniausiai sukelia infekciją žiemos mėnesiais, jis gali paveikti žmones bet kuriuo metų laiku. Žmonės kartais neteisingai nurodo, kad norovirusinė infekcija yra „skrandžio gripas“. Medicininis terminas yra gastroenteritas ir jis neturi ryšio su gripu, kuris yra kvėpavimo takų infekcija. Šiame straipsnyje mes apibūdiname noroviruso simptomus ir priežastis bei paaiškiname, kaip gydyti ir užkirsti kelią infekcijai.

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Pateikiame informacijos apie dažniausiai pasitaikančių vėžio rūšių (išskyrus ne-melanomos odos vėžį) 2018 m. statistiką. Apskaičiuota, kad 2018 m. visame pasaulyje buvo 18 milijonų vėžio atvejų, iš jų 9,5 milijono atvejų buvo vyrų, o 8,5 milijono - moterų. Dažniausiai pasitaikantys vėžio atvejai yra išvardyti žemiau esančioje lentelėje. Atsižvelgiant į šią didėjančią pasaulinę naštą, vėžio prevencija yra vienas svarbiausių XXI amžiaus visuomenės sveikatos iššūkių.

Kačių leukemijos virusas

Kačių leukemijos virusas

Kačių leukemijos virusas (FeLV) yra viena iš labiausiai paplitusių kačių infekcinių ligų, kuria serga 2–3% visų kačių. Sergančių ar kitaip didelės rizikos kačių infekcijos rodikliai yra žymiai didesni (iki 30%). Laimei, per pastaruosius 25 metus FeLV paplitimas žymiai sumažėjo nuo veiksmingos vakcinos sukūrimo ir tikslių tyrimo procedūrų.

Viskas, ką reikia žinoti apie skrandžio opas

Viskas, ką reikia žinoti apie skrandžio opas

Skrandžio opos yra skrandžio ar plonosios žarnos gleivinės opos. Jos atsiranda, kai skrandį išklojančios apsauginės gleivės tampa neveiksmingos. Skrandis gamina stiprią rūgštį, kuri padeda virškinti maistą ir apsaugoti nuo mikrobų. Kad apsaugotų kūno audinius nuo šios rūgšties, jis taip pat išskiria storą gleivių sluoksnį. Jei gleivių sluoksnis yra nusidėvėjęs ir nustoja efektyviai veikti, rūgštis gali pažeisti skrandžio audinį ir sukelti opą. Apskaičiuota, kad vienam iš dešimties Vakarų šalių gyventojų tam tikru gyvenimo laikotarpiu bus opa skrandyje ar plonojoje žarnoje. Skrandžio opas palyginti lengva išgydyti, tačiau jos negydomos gali sukelti didelių problemų.

Herpeso simptomai, priežastys ir gydymas

Herpeso simptomai, priežastys ir gydymas

Herpesas yra infekcija, kurią sukelia HSV (herpes simplex virusas). Šis virusas pažeidžia išorinius lytinius organus, analinę sritį, gleivinių paviršius ir kitų kūno dalių odą. Herpesas yra ilgalaikė būklė. Tačiau daugelis žmonių niekada neturi simptomų, net jei ir nešioja virusą. Simptomai yra pūslės, opos, skausmas šlapinantis, žaizdelės bei makšties išskyros. Nors herpesas nėra išgydomas, jį galima gydyti vaistais ir naminėmis gydymo priemonėmis. Šiame straipsnyje aptariame herpeso simptomus, kaip jį gydyti ir kaip jo išvengti.

Kas yra Laimo liga?

Kas yra Laimo liga?

Laimo liga yra infekcija, kurią sukelia erkių įkandimas. Infekcija gali sukelti odos, širdies, smegenų ir sąnarių problemų. Gydymas antibiotikais paprastai išgydo Laimo ligą, ypač kai ji pradedama gydyti dar ankstyvoje stadijoje.

Žiemos alergija – kas tai?

Žiemos alergija – kas tai?

Jei esate alergiškas žiedadulkėms, atšalus orams turite atokvėpį. Bet jei turite alergiją patalpose, pvz., pelėsių ir dulkių erkių, galite pastebėti daugiau alergijos simptomų žiemą, kai praleidžiate daugiau laiko viduje.

Inhaliatorių skirtumai – kokį rinktis?

Inhaliatorių skirtumai – kokį rinktis?

Nešiojamas purkštuvas varomas greitų grandinės virpesių, sudarančių pjezoelektrinę keramiką. Nešiojamo purkštuvo veikimo principą sudaro greiti grandinės virpesiai, sukuriantys pjezoelektrinės keramikos keitiklio mikroschemos rezonuojančius virpesius, kurie perduodami į mikro metalinį tinklelį. Skystis praeina pro šį itin smulkų tinklelį ir yra staigiai išpurškiamas.

Savidiagnostikos testai – atlikimui namuose

Savidiagnostikos testai – atlikimui namuose

Pajutę pirmus peršalimo simptomus, skubate išgerti vaistus nuo peršalimo ar net antibiotikus. Praėjo kelios dienos, bet nejaučiate jokio pagerėjimo? Į galvą pradeda lysti mintis, kad jau susirgote gripu, simptomai panašūs. Nerimaujate ir skambinate vizitui pas gydytoją, sužinote reikia laukti kelias savaites. O gal einate pas budinti gydytoją ir ten laukiate kelias valandas, kol jus priims, kartu su kitais kosinčiais ir sloguojančiais pacientais. O jei viską būtų galima padaryti paprasčiau su savidiagnostikos testu peršalimui nustatyti. Vienas tepinėlis iš gerklės ir jau aišku ar tai peršalimas ar gripas.

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Cukriniam diabetui valdyti pats svarbiausias - gliukozės koncentracijos kraujyje stebėjimas. Ilgalaikiai tyrimai rodo, kad nesvarbu kokio, 1 ar 2 tipo, CD sergama, HbA1c tuo mažesnis, kuo dažniau tikrinama glikemija. Rezultatas būna dvigubai geresnis kai gliukozės koncentracija kraujyje matuojama 5-7 kartus per savaitę nei nematuojant.

Termometrai – kurį pasirinkti?

Termometrai – kurį pasirinkti?

Savo šeimai tinkamiausio termometro pasirinkimas gali sukelti painiavą. Štai ką reikia žinoti apie dažniausiai naudojamus termometrus.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (II)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (II)

Padidėjusi prostata (BPH) - BPH reiškia gerybinę prostatos hiperplaziją. Gerybinis reiškia „ne vėžys“, o hiperplazija - nenormalų ląstelių augimą. Rezultatas yra tas, kad prostata padidėja. BPH nėra susijęs su vėžiu ir nedidina jūsų rizikos susirgti prostatos vėžiu, tačiau BPH ir prostatos vėžio simptomai gali būti panašūs.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (I)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (I)

Jums gali kilti prostatos problemų ir norite daugiau sužinoti apie prostatos vėžio simptomus ir rizikos veiksnius, PSA atrankos testą ir sąlygas, kurios nėra vėžys, pavyzdžiui, padidėjusi prostata (BPH) ir prostatitas. Galbūt norėsite atsispausdinti šią brošiūrą. Šiuose praktiniuose užrašuose, patarimai ir medicininiai vaizdai, kurie padės sužinoti daugiau ir pasikalbėti su savo gydytoju.

Kaip naudoti ovuliacijos testo juosteles, norint numatyti vaisingiausias dienas?

Kaip naudoti ovuliacijos testo juosteles, norint numatyti vaisingiausias dienas?

Sužinokite daugiau apie ovuliacijos testo juosteles arba ovuliacijos numatymo rinkinius, kad tiksliai žinotumėt, kada turėtumėte pabandyti pastoti. Jei bandote pastoti, tikriausiai esate susipažinę su ovuliacijos pagrindais: kartą per mėnesį iš vienos kiaušidės išsiskiria subrendęs kiaušėlis, kurį galima apvaisinti. Šis 12–24 valandų langas yra tada, kai jūsų vaisingumas pasiekia aukščiausią tašką, todėl tai geriausias laikas užsiimti seksu, kai bandote pastoti. Ovuliacija įvyksta mėnesinių ciklo viduryje. Bet kiekvienos moters ciklas yra skirtingas, o jūsų pačių ovuliacija gali skirtis kiekvieną mėnesį. Yra keli būdai išsiaiškinti, kada pasiekiate ovuliaciją, o ovuliacijos testo juostelės yra vienas iš geriausių variantų. Čia apžvelgiama, kaip jie veikia, kaip juos naudoti ir ar jie jums tinka.

Kokia yra žindymo nauda jūsų kūdikiui?

Kokia yra žindymo nauda jūsų kūdikiui?

Sprendimo dėl žindymo priėmimas yra asmeninis reikalas. Šiam apsisprendimui taip pat turės įtakos draugų bei šeimos rato nuomonės. Daugelis medicinos ekspertų, įskaitant Amerikos pediatrijos akademiją (AAP) ir Amerikos akušerių ir ginekologų koledžą, griežtai rekomenduoja 6 mėnesius maitinti krūtimi (be formulės, sulčių ir vandens). Ir žindykite bent metus jau su kitais maisto produktais, kurie turėtų būti pradėti vartoti nuo 6 mėnesių amžiaus, pavyzdžiui, daržovėmis, grūdais, vaisiais, baltymais.

Burnos vėžys – viena pavojingiausių burnos ligų

Burnos vėžys – viena pavojingiausių burnos ligų

Vėžys, atsirandantis burnos viduje, kartais vadinamas burnos vėžiu arba burnos ertmės vėžiu. Burnos vėžys yra viena iš kelių vėžio rūšių, priskirstytų į kategoriją, vadinamą galvos ir kaklo vėžiu. Burnos ir kiti galvos ir kaklo vėžiai dažnai gydomi panašiai.

Kaip gyventi su burnos vėžiu?

Kaip gyventi su burnos vėžiu?

Burnos vėžys yra glaudžiai susijęs su tabako vartojimu, įskaitant cigaretes, cigarus, pypkes, kramtomąjį tabaką ir uostomąją tabaką. Ne visi, kuriems diagnozuotas burnos vėžys, vartoja tabaką.

Išrūgų baltymai – privalumai ir trūkumai

Išrūgų baltymai – privalumai ir trūkumai

Išrūgų baltymai yra vienas iš pagrindinių baltymų, randamų pieno produktuose. Išrūgų baltymai, kaip sūrio gaminimo proceso šalutinis produktas, suteikia nemažą kiekį nepakeičiamųjų aminorūgščių, reikalingų baltymų funkcijoms atlikti organizme. Išrūgų baltymai - paprastai miltelių pavidalu - gali būti dedami į skysčius ar minkštą maistą, pavyzdžiui, obuolių uogienę, arba sumaišomi su ledu ir šviežiais vaisiais, norint pasigaminti kokteilį. Žmonės dažniausiai vartoja išrugų baltymus, kad pagerintų sportinius rezultatus ir pašalintų mitybos trūkumus ar problemas.

Inkstų vėžys – labiausiai paplitusi liga pasaulyje

Inkstų vėžys – labiausiai paplitusi liga pasaulyje

Inkstų vėžys prasideda inkstuose. Jūsų inkstai yra du pupelės formos organai, kiekvienas maždaug kumščio dydžio. Jie yra už jūsų pilvo organų, po vieną inkstą kiekvienoje stuburo pusėje. Suaugusiesiems inkstų ląstelių karcinoma yra labiausiai paplitusi inkstų vėžio rūšis - apie 90 procentų vėžinių navikų. Gali atsirasti kitų retesnių inkstų vėžio rūšių. Mažiems vaikams yra didesnė tikimybė išsivystyti inkstų vėžiui, vadinamam Wilmso naviku. Atrodo, kad inkstų vėžio dažnis didėja. Viena to priežasčių gali būti tai, kad vaizdų gavimo būdai, tokie kaip kompiuterinės tomografijos (KT) nuskaitymai, yra naudojami dažniau. Šie tyrimai gali atsitiktinai atrasti daugiau inkstų vėžio atvejų. Daugeliu atvejų inkstų vėžys nustatomas ankstyvoje stadijoje, kai navikai yra maži ir apsiriboja inkstais, todėl juos lengviau gydyti.

11 patarimų, kaip išgyventi karščio bangą be oro kondicionavimo

11 patarimų, kaip išgyventi karščio bangą be oro kondicionavimo

Vasarą karščio bangos gali smogti į šalies rajonus, kur vėsesnis klimatas yra normalu. Šiose vietovėse daugelyje namų nėra oro kondicionierių, o išgyventi esant ekstremaliai oro temperatūrai tampa iššūkiu visiems. Šie

14 maisto produktų, kuriuos reikia valgyti peršalus

14 maisto produktų, kuriuos reikia valgyti peršalus

Šie maisto produktai ir gėrimai kovoja su užsikimimu, kosuliu, nuovargiu ir kitais erzinančiais peršalimo ir gripo simptomais. Kai sergate, ypač peršalimu ar gripu, maistas kartais gali būti tikras išsigelbėjimas. Tinkamas maistas ir gėrimai gali padėti palengvinti peršalimo simptomus ar sustiprinti imuninę sistemą, kad greičiau pasveiktumėte. Čia yra 14 maisto produktų, su kuriais kovojama prieš peršalimą, ir paprasti būdai, kaip juos paruošti. Kai kurie gali padėti jūsų imuninei sistemai atsikratyti peršalimo arba sumažinti jo sunkumą ar ilgį. Taigi kaupkite atsargas!

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Krūties vėžys – verta žinoti

Krūties vėžys – verta žinoti

Krūties vėžys yra vėžys, kuris formuojasi krūties ląstelėse. Krūties vėžys gali pasireikšti tiek vyrams, tiek moterims, tačiau tai kur kas labiau paplitusi moterims. Didelės paramos ir mokslinių tyrimų finansavimas padėjo pasiekti krūties vėžio diagnozavimo ir gydymo pažangą. Krūties vėžio išgyvenamumas padidėjo, o mirčių, susijusių su šia liga, skaičius nuolat mažėja, daugiausia dėl tokių veiksnių kaip ankstesnis nustatymas, naujas personalizuotas požiūris į gydymą ir geresnis ligos supratimas.

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenyse gali formuotis kelių rūšių vėžys. Dažniausias kepenų vėžio tipas yra kepenų ląstelių karcinoma, kuri prasideda pagrindiniame kepenų ląstelių (hepatocitų) tipe. Kiti kepenų vėžio tipai, tokie kaip intrahepatinė cholangiokarcinoma ir hepatoblastoma, yra daug retesni.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Daugelis tuberkuliozės atmainų atsparios vaistams, kurie dažniausiai naudojami ligai gydyti. Aktyvią tuberkuliozę turintys žmonės daugelį mėnesių turi vartoti kelių rūšių vaistus, kad išnaikintų infekciją ir užkirstų kelią atsparumui antibiotikams.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė (TB) yra potencialiai rimta infekcinė liga, daugiausia pažeidžianti jūsų plaučius. Bakterijos, sukeliančios tuberkuliozę, pasklinda iš vieno žmogaus kitam per mažus lašelius, išleidžiamus į orą per kosulį ir čiaudulį.

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Yra skirtingų tipų inhaliatoriai, kurie naudojami skirtingais tikslais ir reikalauja skirtingų metodų.

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimas yra svarbi diabeto priežiūros dalis. Jei sergate cukriniu diabetu, savarankiškas cukraus kiekio kraujyje (gliukozės kiekio kraujyje) patikrinimas gali būti svarbi priemonė diabeto valdymui ir komplikacijų prevencijai. Cukraus kiekį kraujyje galite patikrinti namuose nešiojamu elektroniniu prietaisu, vadinamu cukraus kiekio kraujyje matuokliu, naudodami nedidelį kraujo lašą. Taip pat galite naudoti prietaisą, vadinamą nuolatiniu gliukozės monitoriumi (CGM).

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas yra prostatos liaukos, vyrams, esančios tiesiai po šlapimo pūsle, patinimas ir uždegimas. Prostatos liauka gamina skystį (spermą), kuris perneša spermą. Prostatitas dažnai sukelia skausmingą ar sunkų šlapinimąsi. Kiti simptomai yra skausmas kirkšnyje, dubens srityje ar lytiniuose organuose ir kartais į gripą panašūs simptomai.

Ir vėl kankina rėmuo?

Ir vėl kankina rėmuo?

Rėmuo yra deginantis skausmas jūsų krūtinėje, tiesiai už krūtinkaulio. Skausmas dažnai būna stipresnis po valgio, vakare, gulint ar lenkiantis. Retas rėmuo yra dažnas reiškinys, dėl kurio nereikia nerimauti. Dauguma žmonių gali susitvarkyti su rėmens nepatogumais, pakeisdami gyvenimo būdą ir vartodami nereceptinius vaistus. Didesnis rėmuo trukdantis jūsų kasdienybei gali būti simptomas sunkesnės formos, kuriai reikalinga medicininė priežiūra.

Kas yra skrandžio opa?

Kas yra skrandžio opa?

Skrandžio opos, dar vadinamos gastritinėmis opomis, yra skausmingos opos skrandžio gleivinėje. Skrandžio opos yra tam tikros rūšies pepsinė opa. Pepsinės opos yra bet kokios opos, turinčios įtakos skrandžiui ir plonosioms žarnoms. Skrandžio opos atsiranda, kai sumažėja storas gleivių sluoksnis, kuris apsaugo jūsų skrandį nuo virškinimo sulčių. Tai leidžia virškinamosioms rūgštims ardyti audinius, esančius skrandyje, ir sukelti opą. Skrandžio opos gali būti lengvai išgydomos, tačiau netinkamai gydant jos gali tapti sunkios.

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas. Dėl to, jog jo receptorių randama beveik visuose organuose, dažnai jis dar įvardijamas kaip hormonas. Vitaminas D padeda ne tik kalcio ir fosforo absorbcijai, bet ir labai svarbus imuninei sistemai palaikyti. Atlikti tyrimai rodo, jog net 4 iš 5 Lietuvos gyventojų truksta vitamino D.

Osteoporozė

Osteoporozė

Osteoporoze serga visų rasių vyrai ir moterys. Tačiau didžiausią riziką kelia baltosios ir azijietės moterys, ypač vyresnio amžiaus moterys, kurioms praeina menopauzė. Vaistai, sveika mityba ir svorio pratimai gali padėti išvengti kaulų retėjimo ar sustiprinti jau silpnus kaulus.

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas nustato albumino kiekį jūsų kraujyje. Albuminas yra baltymas, kurį gamina jūsų kepenys. Albuminas padeda išlaikyti skysčius kraujyje, todėl jis nepateka į kitus audinius. Jis taip pat neša įvairias medžiagas visame kūne, įskaitant hormonus, vitaminus ir fermentus. Mažas albumino kiekis gali reikšti kepenų ar inkstų sutrikimą.

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas yra toks, kai prakaituojate tiek, kad naktiniai drabužiai ir patalynė sudrėksta, nors ten, kur miegate, yra vėsu. Suaugusieji ir vaikai gali prakaituoti naktį.

Makšties sausumas

Makšties sausumas

Makšties sausumas yra dažna problema, kurią kai kuriomis savo gyvenimo akimirkomis patiria daugelis moterų. Tačiau yra dalykų, kurie gali padėti.

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Moteris gimsta turėdama visus kiaušinėlius, kurie yra saugomi jos kiaušidėse. Kiaušidės taip pat gamina hormonus estrogenus ir progesteroną, kurie kontroliuoja menstruacijas ir kiaušinėlių išsiskyrimą (ovuliaciją). Menopauzė įvyksta tada, kai kiaušidės nebeišleidžia kiaušinėlio kiekvieną mėnesį ir menstruacijos sustoja.

Miego problemos

Miego problemos

Nemiga reiškia, kad jums reguliariai kyla miego problemų. Paprastai tai pagerėja pakeitus miego įpročius

Karščio bangos

Karščio bangos

Menopauzės metu dauguma moterų patiria karščio pylimą. Jie dažnai apibūdinami kaip staigus šilumos jausmas, kuris, atrodo, kyla iš niekur ir plinta visame kūne. Taip pat gali atsirasti prakaitavimas, smarkus širdies plakimas ir veido paraudimas. Kai kurios moterys tik retkarčiais patiria karščio pylimą, kuris jų netrikdo, o kitos gali visą dieną jaustis nepatogiai, trikdančiai ir gėdingai.

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Galvos skausmai būna pirminiai, kurie nesusiję su kita liga ar būkle, ir antriniai, kuriuos sukelia kita liga ar būklė. Daugiau kaip 90 proc. visų galvos skausmų – pirminiai. Šiai grupei priskiriama ir migrena.

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Bent kartą gyvenime nugaros skausmus patiria iki 90 proc. žmonių, stuburo ligos, deja, labai dažnai sukelia neįgalumą.

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

Pasidomėkite kam vartojate vaistus, taip sustiprinsite savo gydymo plano laikymąsi. Žinojimas apie savo sveikatos būklę taip pat gali būti stiprus motyvatorius. Tai ypač svarbu esant tokioms ligoms, kurioms būdingi keli simptomai, kurie primena, kad laikas vartoti vaistą, pavyzdžiui, padidėjęs kraujospūdis.

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai, dar vadinami antibakteriniais vaistais, naikinančiais arba lėtinančiais bakterijų augimą. Jie apima daugybę galingų vaistų ir yra naudojami bakterijų sukeltoms ligoms gydyti. Antibiotikai negali gydyti virusinių infekcijų, tokių kaip peršalimas, gripas ir daugumos kosulio rūšių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra antibiotikai, kaip jie veikia, koks yra galimas šalutinis poveikis ir koks yra atsparumas antibiotikams.

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijų surinktais duomenimis, prostatos ligomis serga kone kas trečias 50-ties metų sulaukęs vyras, o ūminiu prostatos uždegimu vis dažniau serga jaunesni.

Anafilaksija

Anafilaksija

Anafilaksija vis dažniau ištinka maistui alergiškus vaikus, ir ne ligoninėje, o įprastomis visuomenės sąlygomis. Maisto sukeliama anafilaksija gali ištikti namuose, mokykloje, restorane ir kitose vietose. Anafilaksiją gali sukelti bet kuris maisto produktas, alergenas gali būti „pasislėpęs“, pavyzdžiui, riešutų pėdsakai, ar sukeliantis kryžmines reakcijas.

Alergijos tyrimai (I)

Alergijos tyrimai (I)

Padidėjęs aplinkos užterštumas, stresas, retas kontaktas su gamta ir namų sterilumas – visa tai žmogui naujos aplinkybės, su kuriomis neteko susidurti ankščiau gyvenusioms kartoms. Tai ir vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių alergijų padažnėjimą.

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimus patiria daugiau nei 20% Lietuvos gyventojų, tačiau iš jų apie tai nieko nežino. Taip yra dėl to, kad nežymūs skydliaukės simptomai dažnai priskiriami žmogaus būdui arba palaikomi ankstyvosios senatvės požymiais.

ŽIV virusas (II)

ŽIV virusas (II)

Lietuvoje gali būti apie 250–300 žmonių, kurie yra infekuoti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), tačiau to nežino, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atstovė, gydytoja Irma Čaplinskienė.

ŽIV virusas (I)

ŽIV virusas (I)

ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) – retrovirusas, priklausantis lentivirusų šeimai (lot. lenti – „lėtas“), nes jie vystosi lėtai. Paprastai prabėga ne vieneri metai, kol pasireiškia ŽIV infekcijos simptomai. Šis virusas mažesnis už bakteriją, gyvena tik žmogaus organizmo ląstelėse ir yra artimas beždžionės imunodeficito virusui (BIV).

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kiekvienas žmogus mato kitaip. Tai priklauso nuo susiformavusios jo regėjimo sistemos ir nuo to, kaip jis, laikui bėgant, išmoko naudotis akimis. Deja, jei augdamas neišsiugdėte gerų regėjimo įgūdžių, vargsite visą gyvenimą. Tačiau, net jeigu jūsų regėjimo įgūdžiai geri, juos nesunku sugadinti. Regai kenkia stresas, prasta mityba, gyvenimo būdas ir, žinoma, senėjimas.

Krūties vėžio prevencija

Krūties vėžio prevencija

Statistiniai duomenys liūdina: vėžiu serga viena iš trijų ir viena iš keturių moterų. Lietuvoje kasmet vėžių serga net 18 tūkst. Žmonių, iš jų daugiau kaip 8,5 tūkst. – moterys. Plintanti liga verčia susirūpinti mokslininkus, sveikatos apsaugos organizatorius, specialistus bei politikus.

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo tyrimas leidžia aptikti mikroskopinį kraujo buvimo kiekį išmatose, kuris gali būti virškinimo trakto problemos požymis.

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šiuolaikiniai automatiniai šlapimo analizatoriai greitai nustato pagrindinius 10-11 šlapimo rodiklių.

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės Kraują dabar analizuoja automatinis aparatas, vadinamas hematologiniu analizatoriumi. Jis pateikia daug rodiklių, kurie gydytojui suteikia informacijos apie kraujo elementus – eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), leukocitus (baltuosius kraujo kūnelius), trombocitus (kraujo plokšteles).

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė, alerginis rinitas – žiedadulkių sukelta alerginė liga, kuri atsiranda dėl padidėjusios organizmo reakcijos į augalų žiedadulkes. Kiti šienligės pavadinimai: polinozė (lot. pollen – žiedadulkė), šieno karštligė, šieno sloga, pavasario – vasaros sloga, alerginis rinitas.

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija (anorexia nervosa) - dažnai tiesiog vadinama anoreksija - yra valgymo sutrikimas, kuriam būdingas neįprastai mažas kūno svoris, stipri baimė priaugti svorio ir iškreiptas svorio suvokimas. Žmonės, sergantys anoreksija, labai vertina savo svorio ir formos kontrolę, deda ypatingas pastangomis, kurios paprastai labai trukdo jų gyvenimui.

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Cukrinis diabetas gali smogti bet kam, bet kuriame gyvenimo etape. Ir tai rodo - skaičiai, kurie dramatiškai auga. Visame pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau nei 422 milijonai žmonių.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, dažnai gali kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje laikydamiesi dietų, mankštos ir vaistų. Bet jei kiekvieną dieną nepatikrinsite cukraus lygio kraujyje matuokliu, tiksliausių rezultatų neturėsite. Bet kuriam diabetu sergančiam asmeniui naudinga periodiškai patikrinti cukraus kiekį kraujyje.

Rota virusas – kas tai?

Rota virusas – kas tai?

Suaugusių žmonių organizmas turi didesnį atsparumą įvairioms ligoms, jų imuninė sistema yra stipresnė, todėl ir rota virusas jų žarnynuose diagnozuojamas rečiau. Mokslininkai yra nustatę, kad užsikrėsti rota virusu pakanka vos 10 viruso dalelių. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3 – 35 mėnesių kūdikiai ir vaikai.

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Kas dešimtas suaugęs žmogus turi inkstų sutrikimų, tačiau dažnas to net neįtaria. Apie užklupusią klastingą ligą neretai sužinoma, kai ji jau būna gerokai pažengusi į priekį. Apie inkstų ligas ir jų gydymą kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytoja nefrologe dr. Asta Stankuviene.

Laimo liga

Laimo liga

Laimo liga, taip pat žinoma kaip Laimo beriliose, yra infekcinė liga, kurią sukelia bakterija, pavadinta Borrelia. Pirmajai ligos stadijai būdingi bendri infekcijos požymiai ir migruojanti eritema (Erythema migrans), atsirandanti erkės įkandimo vietoje, dažniausiai praėjus 1-4 savaitėms po įsisiurbimo, nors kartais eritema gali išsivystyti ir anksčiau arba tik po 2 mėnesių

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas (lot. diabetes mellitus) arba cukraligė – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija), arba sumažėjimą (hipoglikemija).

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Padidėjęs ar sumažėjęs kraujo spaudimas – dažna ir pažįstama situacija, daugeliui iš mūsų. Priežasčių ir gydymo metodų šiuo atveju gali būti daug ir įvairių, tačiau pirmiausia svarbu patiems pastebėti kraujo spaudimo kitimą, jog būtų galima kreiptis į gydytojus dėl diagnozės.

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas arba pneumonija – tai infekcijos (dažniausiai virusų arba bakterijų) sukeltas plaučių audinio uždegimas. Dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų alveolėse susikaupia skysčio ir uždegiminių ląstelių. Dėl šio pažeidimo sutrinka dujų apykaita – blogai pasisavinamas deguonis.

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Būsimo vaiko sveikata – ne vien mamos, bet ir visos šeimos reikalas. Jau 3 mėnesius iki planuojamo pastojimo būsimoji mama ir būsimasis tėtis turėtų susilaikyti nuo alkoholio, o ypač jo vengti nėštumo laikotarpiu. Pavojingiausias kūdikio raidai laikas – nuo 3 iki 10 savaitės po pastojimo.

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Susirgti gimdos kaklelio vėžiu labiausiai rizikuoja 25-60 metų moterys. Šis vėžys būna dviejų rūšių. Plokščialąstelinis vėžys dažniausiai išsivysto iš pakitusių gimdos kaklelio gleivinės plokščiojo epitelio ląstelių, o vėžys, kuris išsivysto iš kaklelio kanalo liaukinio epitelio ląstelių, vadinamas adenokarcinoma. Šiuo vėžiu moterys serga daug rečiau nei plokščialąsteliniu.

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Maksimali temperatūra, kurioje žmogus gali kvėpuoti, yra 116 laipsnių. Skaičius įspūdingas – juk daugelis iš mūsų patiria nemažai nepatogumų jau tada, kai termometro stulpelis šokteli iki 30 laipsnių. Ypač karščius ir tvankumą sunku ištverti miestų gyventojams – situaciją pablogina įkaitęs asfaltas ir išmetamosios dujos.