Veterinarinėms klinikoms

Rekomenduojama

Gliuteno alergijos nustatymo testas GLUTEN'ALARM®

12.20 € / vnt.

Prekes pristatome per 1-4 darbo dienas

Perkant už 50 € ir daugiau prekes pristatome nemokamai

Aprašymas

GLUTEN'ALARM® Greitos diagnostikos testas skirtas gliuteno alergijai nustatyti


Celiakijos liga, tai ilgalaikis autoimuninis sutrikimas veikiantis plonąją žarną, kuris gali atsirasti genetiškai linkusiems žmonėms. Liga sukeliama dėl glitimo netoleravimo t.y. įvairių baltymų randamų kviečiuose, rugiuose ir miežiuose. Nustatyta, kad pasaulyje 1 % žmonių yra paveikti šios ligos.


Šiuo metu vienintelis celiakijos gydymas, po to kai liga buvo diagnozuota, yra griežta dieta be glitimo visam gyvenimui. Šiuo metu naudojami kraujo testai Celiakijos ligai aptikti pagal pirmos linijos atrankos metodą. Pagrinde šie testai yra pagrįsti transgliutaminazės (t-TG) IgA tipo antikūnų aptikimu. GLUTEN'ALARM® yra greitas specifinis imunologinis testas, skirtas aptikti anti t-TG IgA tipo antikūnus iš piršto paimto kapiliarinio kraujo mėginio.

Šį testą galima atlikti vaikams nuo 2 metų. 


GLUTEN'ALARM® rekomenduojama atlikti esant šiems simptomams:

 1. Viduriavimas.

 2. Pilvo skausmas.

 3. Dujos.

 4. Svorio metimas.

 5. Anemija.

 6. Osteoporozė.

 7. Stiprus nuovargis.

 8. Sustabdytas vystymasis (vaikams).


GLUTEN'ALARM® testo privalumai:

 1. Testas gali būti atliekamas bet kuriuo paros metu ir bet kurioje jums patogioje vietoje, netgi jūsų namuose.

 2. Testą atlikti yra labai paprasta, nereikalauja jokių papildomų įgūdžių.

 3. Rezultatai yra žinomi jau po 15 min.

 4. Testo tikslumas 97%.


GLUTEN'ALARM® tyrimas suteikia:

 1. Galimybę nuolat tikrinti savo sveikatą.

 2. Galimybę parodyti testo rezultatus gydytojui.


Mėginio tipas: kraujas.

Gamintojas: VedaLab, Prancūzija


!Galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje arba Universiteto vaistinėje Universiteto g. 2, Vilnius


KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI


Kaip veikia GLUTEN‘ALARM®?

Kai yra glitimas yra netoleruojamas, organizmas produkuoja specifinius IgA tipo antikūnus prieš t-TG. GLUTEN‘ALARM® leidžia aptikti šiuos specifinius antikūnus ir tokių būdų parodo glitimo netoleravimą. GLUTEN‘ALARM® jautrumas 10 U/mL.


Kada reikėtų atlikti šį testą?

GLUTEN‘ALARM® reikėtų atlikti, kai atsiranda glitimo netoleravimo simptomai arba jeigu šeimos nariai jau turi šią problemą. Ši liga atsiranda genetiškai linkusiems žmonėms. Testas turi būti atliekamas reguliarios (įprastos) dietos metu (ne dietos be glitimo metu), tam kad rezultatai būtų patikimi.


Ar testo rezultatai gali būti klaidingi?

Jeigu kruopščiai laikomasi nurodymų, rezultatai yra tikslūs. Tačiau rezultatai gali būti klaidingi, jeigu prieš atliekant tyrimą GLUTEN‘ALARM® testo plokštelė sušlapo arba į mėginiui skirtą šulinėlį buvo sulašinta nepakankamai kraujo. Dėžutėje pateikiama plastiko pipetė leidžia užtikrinti tinkamą surenkamo kraujo mėginio tūrį.


Kaip interpretuoti testo rezultatus, jeigu skiriasi juostelių spalvos intensyvumas?

Juostelės spalvos intensyvumas neturi jokios įtakos rezultatų interpretavimui. Juostelės turi būti tolygios ir aiškiai matomos. Testo rezultatas yra teigiamas, nepaisant testo juostelės (T) spalvos intensyvumo.


Kam reikalinga juostelė, atsirandanti po raide C (kontrolė)?

Jei atsiranda ši juostelė, tai rodo, kad testas atliekamas tinkamai.


Jei aš vertinsiu rezultatus praėjus daugiau kaip 20 minučių, ar rezultatas bus patikimas?

Ne. Testo rezultatą reikia vertinti praėjus 15 minučių po skiediklio sulašinimo. Rezultatas yra patikimas praėjus ne daugiau kaip 20 minučių.


Ką reikia daryti, jei testo rezultatas teigiamas?

Jei testo rezultatas yra teigiamas, tai reiškia, kad Jūsų kraujyje aptikti anti-t-TG IgA tipo antikūnai, todėl Jūs turite kreiptis į gydytoją ir parodyti testo rezultatus. Tada gydytojas nuspręs, kokius papildomus tyrimus reikėtų atlikti.


Ką reikia daryti, jei testo rezultatas yra neigiamas?

Jeigu testo rezultatai yra neigiami, tai reiškia, kad testas nesugebėjo aptikti anti-t-TG IgA tipo antikūnų kraujo mėginyje. Retais atvejais IgA trūkumas gali būti klaidingų rezultatų priežastimi. Tačiau jei simptomai neišnyksta, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.


Koks yra GLUTEN‘ALARM® testo tikslumas?

Testas GLUTEN‘ALARM® yra tikslus. Vertinimo ataskaitos atskleidžia, kad atliekant testą gauti rezultatai mažiausiai 97 % atvejų atitinka referenciniais metodais atliktų testų rezultatus. Nors testas yra patikimas, klaidingi teigiami ar klaidingi neigiami rezultatai gali būti aptikti.